Nuo tinklaraščio iki muzikos studijos

Pokalbis su Martyna Domarkaite

Ne visos mėgsta tobulėti TIK pačios, jos nori užsiimti ir vaikų muzikos lavinimu (muzikos terapijomis!, tad ir mamyčių auditorija atitinkama. Kaip viskas išsivystė nuo tinklaraščio iki vaikų studijos?


Apie tai dalinasi Martyna – mūsų gegužės mėnesio Glow Of The Month.

Martyna be galo džiaugiasi savo veikla ir kiekvieną kartą gavusi klausimą apie veiklos plėtrą – tai priima kaip komplimentą!

Susipažinkime – papasakokite plačiau apie save. Kaip gimė idėja sutapatinti muzikos ir terapijos užsiėmimus? Kas tai įkvėpė?

Esu Martyna, diplomuota muzikos pedagogė ir muzikos terapeutė. Nuo mažumės mane supo muzika ir nors paauglystėje turėjau įvairių kitų svajonių, natūraliai gavosi, kad įstojau mokytis į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje įgijau muzikos pedagogės profesiją. Muzikos terapija į mano gyvenimą atėjo nedrąsiai ir pamažu – apie šias studijas Vilniaus Universitete pradėjau svarstyti dar bakalauro paskutiniais metais, bet vis pabijojau bandyti, nes žinojau, kad bus labai sunku ir reikės nemažai ko atsisakyti. Iš karto po bakalauro pradėjau dirbti bendro lavinimo mokykloje muzikos mokytoja ir turėjau mokinę, kuri turėjo stiprų autizmo spektro sutrikimą. Pirmų pamokų metu ji visai nedalyvavo mūsų veiklose, ją muzika trikdė, erzino. Po dviejų metų darbo kartu, pradėjau matyti jos atgalinį ryšį, ji noriai dainuodavo kartu su klase ir viena, stengdavosi groti ir atlikti muzikines užduotis. Mes su ja labai susidraugavome, o jos šeimos pasidalinimai, kad muzika tapo mėgstamiausia pamoka, mane įkvėpė nugalėti savo baimes ir mokytis muzikos pagalba padėti kitiems.

Kiek tiksliai laiko vystai savo veiklą? Ir kada ji pasiekė piką?

„Muzikučio“ veiklą vykdau jau ketvirtus metus – pirmus du metus tai buvo internetinio tinklaraščio veikla, kurioje kėliau įvairias savo kurtas užduotis, naudingas nuorodas, straipsnius ir kitą muzikos mokytojams aktualią informaciją. Įpusėjus muzikos terapijos magistrą supratau, kad noriu iškart taikyti gaunamas žinias, o dar geriau – tirti savo veiklą. Taip prieš du metus atsidarė muzikinio ugdymo studija „Muzikutis“.

Kiek skirtingų veiklų vystote? Ar esate muzikos studijos įkūrėja, o gal dirbate kažkur papildomai?


„Muzikutis“ nuo pat pirmų akimirkų mano kurtas projektas. Muzikinio ugdymo studijoje esu ir direktorė, ir socialinių tinklų administratorė, ir mokytoja, ir viskas ko tik gali prireikti. Pati studijoje vadovauju mažylių (3-6 m.) ir jaunučių (7-10 m.) chorams, mokau vaikus ir paauglius groti smuiku, vedu individualias muzikos terapijos sesijas vaikams. Šiuo metu dar dirbu Lietuvos dainų šventėje.

Ar planuojate plėsti savo verslą toliau ir siūlyti paslaugas ne tik viename mieste?


Esu laiminga, kad per du muzikinio ugdymo studijos veiklos metus, mokinių skaičius padvigubėjo. Būtent dėl to, šiais metais persikraustėme į didesnes patalpas Šiaurės miestelyje. Tai buvo visiškas svajonės išsipildymas, nes surasti vietą muzikinio ugdymo studijai nėra labai lengva. Vis dažniau sulaukiu klausimų apie mūsų plėtrą kituose miestuose, todėl priimu tai kaip didelį komplimentą – artimiausiu metu planuojame visas veiklas vykdyti Vilniuje, tačiau manifestuoju ir apie plėtrą kituose miestuose.

Ar susilaukiate vis daugiau susidomėjimo iš kitų moterų savo veikla?


Mano socialių tinklų duomenys rodo, kad net 96% mano sekėjų yra moterys. Manau, tai natūralu – mamos labai domisi vaikų lavinimu, todėl dažniausiai komunikacija vyksta būtent su jomis.

Su kokiais sunkumais susidūrėte kurdama verslą?


Manau, kad pagrindiniai sunkumai buvo tada, kai dar nebuvau sau įvardinusi, kad man sunku tinkamai save įsivertinti ir pateikti viešoje erdvėje. Save laikau kukliu žmogumi, todėl pasakoti visiems „kaip aš puikiai viską darau“ buvo tikras iššūkis. Ir dabar jis išlieka. Žinau, kad dirbdama su vaikais ir augindama „Muzikučio“ mokyklėlę aš atiduodu visą save ir esu rami, kad savo darbą atlieku taip gerai, kaip tik sugebu, tačiau vis spausdavau save, kai niekas nesiregistruodavo į pamokėles, kai svajojau apie pilną klasę, o pradžioje ateidavo vos keli vaikai.

Man vis dar sunku pasigirti ir save pristatyti, kasdien mokausi save pozicionuoti viešoje erdvėje. Džiaugiuosi, kad jau metus dirbu su marketingo specialiste Sonata Šulce – ji visiškas mano idealas. Ji kur kas daugiau nei brand‘ingo specialistė – ji išklauso, motyvuoja, saugo ir palaiko. Už tai, koks „Muzikutis“ yra dabar – esu dėkinga jai.

Kokias aktualias paslaugas galima atrasti jūsų veikloje kitoms moterims?


„Muzikutis“ gali pasiūlyti labai daug – pirmiausia, mamos auginančios vaikus gali išbandyti mūsų muzikinio ugdymo užsiėmimus, grupines arba individualias pamokas. Priimame ir suaugusius, norinčius išpildyti slaptą troškimą išmokti dainuoti arba atgaivinti jau turimus įgūdžius. Taip pat „Muzikutis“ gali tapti erdve vaikų muzikiniams gimtadieniams, atvykti į šventės vietą su muzikinėmis edukacijomis.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena, kiek turite kolegų, galbūt galvojate apie dar didesnį komandos augimą?


Kadangi kol kas savo veiklą „Muzikutyje“ derinu su dieniniu darbu, verslui atitenka visi vakarai ir savaitgaliai.

Vakarais, tėvams patogiu metu, vyksta pamokėlės, o savaitgaliais užsiimu socialinių tinklų turinio planavimu, sąskaitomis, naujų idėjų generavimu. Šiuo metu kartu su manimi Muzikutyje dirba puiki specialistė, dainavimo mokytoja Lorijana Laurinskaitė – studijoje ji veda individualias dainavimo pamokas vaikams ir suaugusiems. Jau artimoje ateityje svajoju turėti didesnę komandą, galbūt dar keletą skirtingų instrumentų mokytojų.

Ką Jums asmeniškai suteikė SIG Klubo narystė?


She Is Glowing bendruomenė yra kaip tvirtas užnugaris. Rodos nepažįstu asmeniškai čia prisijungusių moterų, bet jaučiuosi galinti prašyti jų patarimo, paslaugos. Džiaugiuosi prisijungusi prie šio Klubo, nes vertingi kursai ir įkvepiantys pokalbiai motyvuoja siekti savo tikslų.

Kas, Jūsų nuomone, yra spindinti moteris?


Spindinti moteris mano manymu yra pailsėjusi moteris. Kaip stipriai mums svajonių įgyvendinimo pradžioje to poilsio trūksta! Aukojame savo ir artimųjų laiką norėdami tobulėti, augti ir kuo greičiau pasiekti savo tikslų, nors labai dažnai net nepastebime, kad didelė dalis nusivylimų ir nesėkmių yra nuovargio padariniai. Nėra nieko gražiau už pailsėjusią ir savo vertę žinančią moterį, to visoms ir linkiu!

//new scroll