Kiek laiko turi praeiti, kad sugrįžtum prie tikrojo pašaukimo?

Pokalbis su Roberta Behrens

Susipažinkime – papasakokite plačiau apie save. Kaip gimė idėja į Lietuvos rinką įvesti Mama Pilates? Kas tai įkvėpė?

Aš esu Roberta, trijų vaikų mama ir Mama Pilates įkūrėja. Pilates pradėjau užsiimti po skaudžios kojos lūžio patirties, kai su savo vienerių metų dukra nuslydau nuo laiptų. Atsidūriau ligoninėje, kur man atliko dvi kojos operacijas. Viena koja dabar yra iki pusės metalinė, tačiau man atrodo, kad būtent tai suteikė man drąsos imtis naujų iššūkių.

Pradinis mano išsilavinimas visiškai nesusijęs su sportu – Žmogiškųjų išteklių bakalauras ISM (Internationa School of Management) ir Ekonomikos magistras KTU (Kauno Technologijos Universitetas), tačiau dar mokykloje norėjau stoti į kineziterapiją. Deja, tuo metu mama mane atkalbėjo, sakydama, kad tai nėra tinkamas darbas mergaitei, ypač tokiai lieknai kaip aš. Taigi daugel metų padirbus pagal savo išsilavinimą ir pergyvenus skausmingas bei sunkias patirtis, grįžau prie savo pašaukimo. Baigiau dar vienus mokslus Trenerio specializacija VDU (Vytauto Didžiojo Universitetas), Pilates mokykla Polestar ir dar daug kitų Pilates ir nėščiųjių treniravimo kursų.

Kadangi pati esu tris kart mama, trečiojo nėštumo metu pajutau Pilates galią, nes po Pilates, ne tik, kad jautiesi energinga ir laiminga, tačiau tai taip pat paruošia kūną gimdymui bei padeda greičiau atsistatyti po to, bet taip pat yra labai naudinga kūdikiui. Taip ir gimė idėja į Lietuvos rinką įvesti „Mama Pilates“.

Tai tapo mano misija – padėti moterims pasiruošti gimdymui ir atsistatyti po jo.

Kiek tiksliai laiko vystote savo veiklą?

Sprendimą sukurti „Mama Pilates“ priėmiau per savaitę po to, kai sužinojau, kad laukiuosi – tai buvo 2022 metų lapkritį. Pirmiausia konsultavausi su ginekologėmis ir akušerėmis, kad galėčiau paruošti tinkamą ir saugią programą tiek sau, tiek visoms besilaukiančioms moterims. Sausio mėnesį išsinuomavau studiją, ją įsirengiau, o vasario mėnesį pradėjau filmuoti. Galiausiai, aplikaciją paleidau 2024 metų sausio 8 dieną, kai mano trečiajam sūnui sukako 6 mėnesiai.

Kiek skirtingų veiklų vystote? Ar esate trenerė Pilates pamokose ir programėlės vystytoja, o gal dirbate kažkur papildomai?

Aš esu Roberta, trijų nuostabių vaikų mama, iš kurių mažiausiam neseniai suėjo vieneri. Šalia šio svarbiausio vaidmens, vedu Pilates pamokas gyvai Vilniuje, „Vilkės namuose“ ir „Va va erdvėje“. Taip pat vedu Instagram blogą @mamoholike, skirtą motinystei, kuriame dalinuosi patarimais, įkvėpimu ir savo asmenine patirtimi. Kartu vystau savo kūrinį – „Mama Pilates“ aplikaciją, kurioje būsimos ir naujos mamos gali rasti specialiai joms pritaikytas treniruotes. Šios veiklos leidžia man derinti aistrą Pilatesui, motinystei ir kūrybai, bei padėti kitoms moterims atrasti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Ar planuojate plėsti savo verslą toliau ir siūlyti paslaugas ne tik Lietuvoje?

Lietuvos rinka yra labai maža, todėl natūraliai kyla minčių apie plėtrą į tarptautines rinkas. Nors angliškai kalbančiose šalyse jau yra keletas panašių produktų, tikiu, kad mano unikali patirtis ir požiūris galėtų būti naudingi tarptautinei auditorijai. Šiuo metu vis dar svarstau ir planuoju šiuos žingsnius, todėl konkrečių detalių dar neskelbiu. Tačiau turiu didelių ambicijų ir tikiu, kad su laiku galėsiu pasiūlyti savo paslaugas ir už Lietuvos ribų.

Ar susilaukiate vis daugiau susidomėjimo iš kitų moterų savo veikla?

Dirbant su aistra ir atsidavimu, natūralu, kad sulauki susidomėjimo. Šiuo metu Instagram paskyros @mamapilates.lt sekėjai yra 99% moterų. Šis rodiklis rodo, kad mano veikla tikrai pritraukia daug moterų dėmesio. Moterys aktyviai domisi mano siūlomomis treniruotėmis, patarimais ir patirtimi. Jų teigiami atsiliepimai ir nuolatinis palaikymas mane labai džiugina ir motyvuoja tęsti šią veiklą. Matyti, kaip mano darbas padeda kitoms moterims, yra didžiausias įkvėpimas, skatinantis mane augti ir kurti.

Su kokiais sunkumais susidūrėte kurdama verslą?

Didžiausias sunkumas, su kuriuo susidūriau ir vis dar susiduriu kurdama verslą, yra laiko stoka – turbūt kiekviena dirbanti mama sutiks su tuo. Balansuoti tarp šeimos ir verslo reikalų yra didelis iššūkis. Be to, kartais susiduriu su neplanuotais sunkumais, apie kuriuos anksčiau net neįtariau. Pavyzdžiui, daugelis dizainerių nesupranta elementarių Instagram dizaino taisyklių. Tačiau tikiu, kad tokie iššūkiai lydi kiekvieną verslą. Nepaisant sunkumų, mano dabartinė veikla mane džiugina, ir jaučiuosi laiminga būdama šiame kelyje.

Kokias aktualias paslaugas galima atrasti jūsų veikloje kitoms moterims?

Mama Pilates yra virtuali Pilates studija (aplikacija), skirta būsimoms ir naujoms mamoms. Šią aplikaciją galima naudoti su bet kokiu įrenginiu ir ji yra prieinama lietuvių kalba. Programos treniruotės suskirstytos pagal trimestrus nuo I iki IV (po gimdymo), kad kiekviena moteris galėtų rasti savo poreikiams pritaikytą treniruotę. Mama Pilates treniruotes galima pradėti nuo nėštumo pradžios ir tęsti po gimdymo, net ligoninėje, padedant kūnui atsistatyti nuo pat pradžių. Be to, planuoju dar daugiau naujovių, tačiau kol kas tai pasilaikysiu sau.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena, kiek turite kolegų, galbūt galvojate apie dar didesnį komandos augimą?

Beveik visos mano dienos prasideda Pilates – arba vedu treniruotes, arba pati jas darau. Po to seka buities darbai, o kai vaikai miega, skiriu laiką marketingui, apskaitai, turinio kūrimui, treniruočių kūrybai, komunikacijai su Mama Pilates nariais ir kitoms užduotims. Kelis kartus per savaitę vyksta filmavimai. Savo kolegomis ir partneriais laikau visus, kurie padeda man nuveikti daugiau. Mano vyras – nepakeičiamas pagalbininkas ir rėmėjas, mano mama – visada pasirengusi padėti ir palaikyti, o namų tvarkytoja padeda išlaikyti namus tvarkingus, kad galėčiau susitelkti į darbą. Taip pat dirbu su web kūrėjais, video redaktoriais, aplikacijos kūrėjais ir dizaineriais. Nors svarstau apie asistentą, turiu išmokti geriau deleguoti užduotis, kad galėčiau dirbti komandoje.

Ką Jums asmeniškai suteikė SIG Klubo narystė?

Narystė SIG Klube man suteikė neįkainojamą motyvacijos šaltinį, gausybę naudingų įžvalgų ir stiprų priklausymo bendruomenei jausmą. Būdama šio klubo dalimi, jaučiuosi įkvėpta siekti savo tikslų, dalintis patirtimi su bendraminčiais ir nuolat tobulėti.

Kas, Jūsų nuomone, yra spindinti moteris?

Spindinti moteris, mano nuomone, yra ta, kuri gyvena balanse. Ji randa pusiausvyrą tarp savo asmeninių ir profesinių siekių, skiria laiko rūpintis savimi ir kitais, ir visada spinduliuoja vidinę ramybę bei pasitikėjimą savimi.

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll