Kartais nutinka taip, kad karjeros kelią atrandi ne Tu, o verslas atranda pats Tave!

Pokalbis su Neringa Pangonyte-Novikiene

Ar kartais gali nutikti taip, kad karjeros kelią atrandi netikėtai? Neringa dalinasi savo istorija ir veiklos pradžia: kaip gimė idėja sieti veikslą su ETSY, kaip sekasi ją vystyti ir su kokiais iššūkiais vis dar tenka susidurti? Skaityk birželio mėnesio Glow Of The Month istoriją!

Susipažinkime – papasakokite plačiau apie save. Kaip gimė idėja į Lietuvos rinką įvesti mokymus apie ETSY? Kas tai įkvėpė?

Su ETSY susipažinau prieš 14 metų, tuo metu gyvendama Londone. Su drauge dažnai važiuodavome į didelius "bootsale'us" (bagažinių turgus) už miesto ir ten besikuisdamos, rasdavom įvairių įdomybių. Mane labiausiai traukė vintažiniai papuošalai, aksesuarai, odos dirbiniai, interjero detalės, bet tuo pačiu ir prisipirkdavau siūlų likučių rinkinukų.

Etsyje mano pradžia ir buvo perparduoti tuos įvairius radinius. Tai dariau, kaip mokėjau, jokių mokymų tuo metu nebuvo... O ir tos veiklos aš nemačiau, kaip galimybės užsidirbti daugiau ar pastoviau - tai tiesiog buvo hobis. Kai abi, panašiu metu pradėjom lauktis pirmagimių, kaip ir dažna lietuvaitė, pradėjom megzti ir nerti. Mano draugė rankdarbių sritis keitė vieną po kitos, o aš taip ir likau prie nėrinių lig šiol.

Metai bėgo, Etsy visada buvo šalia kaip papildomas pajamų šaltinis, o prieš gerus dvejus metus, pradėjus dalintis apie tai Instagrame, auditorija mane įsuko ir nebepaleido... Gausėjo turinys, patarimai, prasidėjo konsultacijos, tada Etsy kursas ir ETSY KLUBAS. Na ir štai aš esu čia. Ši veiklos sritis (Etsy mokymai) man nebuvo planuota, nestrategavau tai kaip verslo - verslas mane ištiko :)

Kiek tiksliai laiko vystai savo veiklą? Ir kada ji pasiekė piką?

Etsy klausimais konsultuoju jau dveji metai, o rimtai Etsy mokymais užsiimu - metai laiko. Šiuo metu tai yra mano pagrindinė veikla.
Didžiausias lūžis mano veikloje įvyko, kai darbus iškrausčiau iš namų į nuomojamą ofisą-studiją. Ji yra visai šalia namų, tad tai ir didelis patogumas, ir kartu mano privati erdvė, kurioje jaučiuosi produktyviausia ir kūrybingiausia. Joje ne tik užsiimu savo nėriniais, siūlų gamyba ir pakavimu, bet ir įrašinėju mokymus, vedu konsultacijas, filmuoju video turinį savo Youtube kanalui, darau live'us ir visa kita, ką tik sugalvoju savo veikloje.

Kiek skirtingų veiklų vystote? Ar esate lektorė Etsy Klube, o gal dirbate kažkur papildomai?

Jokiam samdomam darbe ar kažkam kitam nebedirbu jau daugiau kaip metai. Etsy yra mano pagrindinė ir vienintelė veikla. Į tai, kaip minėjau, įeina Etsy mokymai (kursai ir konsultacijos) bei ETSY KLUBO veikla. Taip pat dar stengiuosi ir neapleisti ir savo pačios Etsy parduotuvių, kuriose prekiauju perparduodamais ir savo gaminamais (miksuojamais) siūlais bei nertais drabužiais ir nėrimo aprašymais (paternais). Kartais pasitaiko kvietimų pravesti paskaitas ar pranešimą renginyje tokiomis temomis kaip laiko valdymas, produktyvumas, veiklos motyvacija ir pan.

Ar planuojate plėsti savo verslą toliau ir siūlyti paslaugas ne tik Lietuvoje?

Kol kas Etsy mokymų užsienyje neplanuoju, nes anglų kalba yra labai daug lektorių, konkurencija Etsy mokymuose už Lietuvos ribų yra labai didelė. Nors anglų kalbą moku puikiai, visgi tai nėra mano gimtoji kalba ir tas jaučiasi. O be to man užtenka studentų gausos ir Lietuvoje, jų ratas vis dar plečiasi, tad tikrai turiu, ką veikti, ir tuo mėgaujuosi. Su užsienio rinka norėčiau ateityje turėti rankdarbių ir kūrybos online workshop'us  ir mokymus organizuoti šioje srityje. O kaip bus - pamatysim :)

Ar susilaukiate vis daugiau susidomėjimo iš kitų moterų savo veikla?

Tikrai taip. Ir ne tik iš moterų. Vyrai taip pat yra kūrėjai, menininkai... Ir Etsy mato kaip patrauklų pardavimo kanalą. Bet moterų savo auditorijoje visgi turiu žymiai daugiau ir labai džiaugiuosi, kad susidomėjimas Etsy vis dar kyla.

Taip pat džiugu, kad moterys vis labiau savimi pasitiki ir mato, kad savo rankdarbius ar skaitmeninius dizainus tikrai gali parduoti ir iš to uždirbti norimas pajamas ar netgi sukurti nemažus verslus.

Su kokiais sunkumais susidūrėte kurdama verslą?

Kadangi tai nebuvo sąmoningai kuriamas verslas, tad sunkumų nevertinau kaip sunkumų. Bet dabar žvelgiant šiuos dvejus metus atgal, sunkiausi momentai tikriausiai man yra asmeniniai: laiko švaistymas veitoj to, kad užsiimčiau tikrai rezultatą kuriančiais darbais, niekinantys komentarai po Facebook ir Instagram reklamomis (didžioji dauguma iš vyrų..), persidirbimas (nes kartais iš to didelio mėgavimosi tuo ką darau nebesuvaldau savo laiko..). Taip pat - pedantiškumas veiklos administravime ir finansuose. Man tai yra svetima savybė, aš esu daugiau spontaniškas žmogus, tad tvarkos man šioje vietoje trūksta. Todėl jau šį mėnesį visus skaičiukus atiduodu buhalterijai - jaučiuosi tam pribrendusi. O taip pat, visai neseniai, balandžio mėnesį registravau įmonę (nes jau reikėjo!), tad buhalterės samdymas jau tampa neišvengiamas.

Kokias aktualias paslaugas galima atrasti jūsų veikloje kitoms moterims?

Patarimų visais Etsy klausimais, verslo auginimo pagalbos, motyvacijos ir įkvėpimo. Dėl motyvacijos - tai yra mano klienčių atsiliepimai. Labai dažnai gaunu tokį grįžtamąjį ryšį, kad neleidžiu nuleisti rankų, skatinu daryti žingsnius ir pan. – dėl to labai džiaugiuosi. Tai mane irgi labai skatina ir motyvuoja! Dėl paslaugų konkrečiau – turiu visą Etsy mokymų ir kursų bazę, visus mokymus galima įsigyti atskirai arba įsigyti visą bendrą abonementą visam rinkiniui.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena, kiek turite kolegų, galbūt galvojate apie dar didesnį komandos augimą?

Šiuo metu dirbu viena. Kai reikia pagalbos, ieškau pagalbos. Esu samdžiusi virtualią asistentę keliems darbams atlikti. Taip pat pusę metų dirbau su partneriais, kurie man padėjo pardavinėti mano Etsy kursą internete. Man dirbti vienai yra atgaiva, bet suprantu, kad taip toli nenueisiu, tad mano noras dar šiais metais - turėti komandoje žmogų, kuris padėtų atlikti įvairius darbus, susijusius su organizavimu, soc. medijomis ir pan.

Kalbant apie mano pačios kūrybą, turiu 5 moteris, kurios man padeda "apsidirbti" su siūlų užsakymais ir daryti nertų rūbų prototipus ir pan. Tos 5 moterys yra mano mama, sesė, anyta, dukterėčia ir buvusi kolegė-senjorė :)

Ką Jums asmeniškai suteikė SIG Klubo narystė?

Naujas vertingas ir artimas pažintis, naudingos informacijos ir įkvėpimo. Labai dažnai dirbant su siūlais ir nėriniais pasileidžiu klausyti įkvepiančius interviu ar mokymus. Buvimas bendruomenėje, ypač moterims, yra būtinas!

Kas, Jūsų nuomone, yra spindinti moteris?

AŠ! :))) Pasileisti plaukus, užsimerkti, įkvėpti, iškvėpti, save apkabinti ir sau pasakyti "myliu".

_____

Neringą rasi čia:

👉 Instagram – @neringa.etsy

👉 Facebook grupė – ETSY: nuo hobio iki verslo

👉 Interneto svetainė – https://www.etsyklubas.lt

👉 Youtube kanalas – NeriNovi

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll