Kaip patikėti savimi ir pradėti veikti?

Pokalbis su purškiamo įdegio verslo Edited Glow įkūrėja Edita Bluse

Koks jausmas, kai Tavęs klausia: „ar turėsi už ką valgyti duoną?“, o po to apsimeta, kad Tavimi visada tikėjo? Apie tai dalinasi Edita!

Susipažinkime – papasakok plačiau apie save, ką mėgsti veikti. Kaip aplinkiniai žiūrėjo, kai pradėjai užsiimti dabartine veikla?


Aš - Edita Blusė, grožio sritį atradau prieš 10 metų. Tuo metu aplinkos įtakos vedima patikėjau, kad reikia turėti "rimtą" darbą ir kad mano pašaukimas yra finansų sritis ir darbas ofise. Padirbusi "svajonių darbą" kelis metus, supratau, kad grafikas 9-18 ir pats darbo pobūdis ne man. Supratau, kad nieko neprarasiu, bandydama realizuoti save grožio sferoje. Išbandymus aš mėgstu,  o pasedėti ramiai vietoje ir apsiimti po vieną darbą aš nemoku, todėl verslo vystymą derinau su dviem nėštumais ir pametinukų auginimu. Žinau, jei tuo metu būčiau dirbusi tik ties verslu, aukštumų pasiekusi būčiau tikrai anksčiau, bet turėti šeimą ir būti jauna mama svajojau dar vaikystėje, todėl džiaugiuosi, kad turiu galimybę derinti abi veiklas ir džiaugiuosi turėdama tvirtą užnugarį ir pagalbą iš vyro, tėvų ir sesės.


Palaikymas iš aplinkos buvo tikrai ne visada – iš artimesnio rato girdėjau pasisakymų „ar turi iš ko valgyti duoną“, „būsi tik grožio meistrė?“, „neprotinga mest gerai apmokamo ir stabilaus darbo“ ir t.t.

Buvo ir tokių, kurie pradžioje tiesiog nusisuko, bet pamatę sėkmę ir grįžo palaikyti jau dabar, kai esu įsivažiavus į veiklą sakydami, „kad visada tavim tikėjau".

Sunkiausia, sakyčiau, buvo susitvarkyti su savo mintimis kurios pradėjo tikėti ar tikrai esu pakankama būdama tik grožio srityje ar tai tikrai mano kelias, bet laimingi klientai ir mokiniai, gražūs atsiliepimai ir Instagramo žinutės primena tą mano vidinį kodėl ir neleidžia sustoti.

Kiek tiksliai laiko vystai savo veiklą? Ir kada ji pasiekė piką?

Kaip jau ir minėjau, grožio sritį pradėjau tyrinėti prieš beveik 10 metų, o purškiamą įdegį atradau tik prieš 4,5 m. Nepaisant visų karantinų bei visų buvusių iššūkių, manau, kad tikrai pavyko įsitvirtinti ir smagu matyti, kad procedūra vis populiarėja, o klientų ratas vis didėja.

Tiesą pasakius, man atrodo, kad man pikas niekada neateina, nes susikūrusi ir pasiekusi tam tikrą tikslą –  visuomet pakeliu ,,lubas” ir siekiu dar daugiau. Esu sau labai reikli.

Jei reiktų įvardinti vieną lūžio tašką veikloje -  sakyčiau jog jis buvo prieš kelis gerus mėnesius, kai supratau, kad negaliu pajėgti daryti visų darbų viena ir pradėjau ieškoti komandos, kuriai galėčiau deleguoti darbus, nes jaučiu, kad viena visko nebespėju.

Kada planuoji plėsti savo veiklą? O gal pradėsi įdarbinti ir daugiau merginų?


Labai geras klausimas, nes būtent šiuo metu ieškau komandos pastiprinimo – purškiamo įdegio meistrų, bet ir merginų, norinčių dirbti su šukuosenomis. Plečiu ne tik savo salono veiklą, bet ir purškiamo įdegio mokymų veiklą, atsidarau online purškiamo įdegio akademiją (STA), kuri bus paremta Mastermind metodikos susitikimais, o jų  metu merginos galės ne tik pasimokyti, sužinoti naujų dalykų beu pagilinti savo žinias, bet ir iššokti į visiškai kitą savo veiklos lygį.

Esu pastebėjus, kad purškiamo įdegio meistrai neturi bendruomenės, tai norėdama tai įgyvendinti, subursiu visys akademijos studentus į palaikančių ir padedančių specialistų ratą.

Ar susilauki daug susidomėjimo iš kitų moterų savo veikla? O gal labiau priešpriešos? Arba baimių?


Vienareikšmiškai - taip! Nors dabar procedūra pradeda populiarėti ir tarp vyrų, tačiau didžioji dalis mano klienčių – moterys. Nežinau, gal aš pati prisitraukiu tokias moteris, bet visos mano klientės tikrai yra nuostabios, kiekviena turi savo cinkelį, su kiekviena smagu susipažinti ir pabendrauti. Gal todėl ilgą laiką gyvenau tokiam burbule, kur atrodė, kad visiškai jokios konkurencijos nėra ir purškiamo įdegio meistrai (nors jų nėra labai daug) yra labai draugiški.

Deja, esu girdėjusi ir nelabai gražių istorijų, kad kai kurie mano kolegos bandydami nužeminti kitus meistrus, bando įsitvirtinti rinkoje.

Šventai tikiu anglišku posakiu - we rise raising others, kas reiškia, kad mes patys kylame, kai keliame kitus.

Aš asmeniškai noriai dalinuosi savo patirtimi ir patarimais jei kiti meistrai to prašo, todėl būna keista išgirsti tokių meistrų, kurie sako, kad nereikia dalintis imformacija ir produktais su kuriais dirbi. Nors ir šiuo metu tai jau gana populiari paslauga, tačiau manau, kad procedūros poreikis tik didės ir kiekvienam tikrai užteks vietos po ,,saule”.

Su kokiais sunkumais susidūrei vystydama Edited Glow?


Tikriausiai didžiausias sunkumas buvau aš pati.

Turėjau tam tikrų baimių ir įsitikinimų, kurie neleido startuoti, pradėti bei vystyti savo veiklos. Net tada, kai manimi ir mano paslauga dalindavosi žymūs žmonės – aš vistiek nepasitikėdavau savimi. Man atrodė, kad aš vis dar kažką nepakankamai darau. Nors dabar jau tai pripažįstu – ilgą laiką pati sau negalėjau pripažinti, kad esu darboholike (man sunku negalvoti apie darbą ir nedaryti darbų).

Stengiuosi mėgautis savo veikla, todėl ir iššūkius priimu kaip terpę ir galimybę augti sau.

Kokias aktualias paslaugas galima atrasti Tavo veikloje kitoms moterims?


Visų pirma, atlieku purškiamą įdegį, kurį merginos renkasi tada, kai nenori alinti savo odos soliariumuose ar saulėje ir nori greito bei efektyvaus rezultato.

Tuo pačiu, merginoms visuomet padedu tinkamai pasirinkti priemones pagal jų odos tipą ir fototipą, jei jos nori naudoti savaiminį įdegį namuose, tai visuomet mielai visoms atrašau ir pakonsultuoju.

Vedu ir purškiamo įdegio mokymus: tiek pradedantiesiems, tiek jau dirbantiems meistrams.

Visos mano veiklos objektas - Edited Glow salonas, kuriame galite rasti ir kitų šventėms aktualių paslaugų: kūno bei veido makiažą, antakių, blakstienų procedūrų bei šukuosenų.

Kaip atrodo Tavo įprasta darbo diena? Ar dirbti vien sau – nevargina?


Tikrai nemeluosiu, kad visus darbus pasidarau laiku, nes tiesiog fiziškai to nespėju, kadangi dienos metu didžiąją dalį praleidžiu su vienu iš vaikų, o vakarais visuomet dirbu salone ir purškiu savo klientes. Kur dar bendravimas su klientais ir "nematomi darbai"...

Dabar suprantu, ką sakydavo žmonės, kad turint savo verslą dirbi 24/7. Tai tikrai nėra lengva, bet skųstis negaliu, nes tvirtai jaučiuosi esanti savo vietoje ir daranti tai, as man teikia didžiausią malonumą.

Ką Tau asmeniškai suteikė SIG Klubo narystė?


Prie Klubo prisijungiau beveik nuo jo egzistavimo pradžios, nes tuo metu dirbau ofisinį darbą, o išėjus iš jo – supratau, kad dabar yra metas pradėti ir siekti savo svajonės, nes kada daugiau, jei ne dabar.

Tik pradėjusi dėti visas pastangas, susidūriau su tuo, kad neturėjau draugų ar pažįstamų rate nieko, kas turėtų verslą, todėl neturėjau žmonių, su kuriais galėčiau pakalbėti verslo vystymo, ir kitais, su verslu susijusiais klausimais.

Tuo metu Klubas man atrodė puiki vieta tobulėti, o Dovilė atrodė tikra savo srities profesionalė. Pamenu, jog pradžioje stengiausi išnaudoti visas Klubo teikiamas galimybes (ne tik žiūrėjau mokymus, klausiau įkvepiančių interviu, dalyvavau online kontaktų vakaruose, bet ir stengiausi sudalyvauti visuose gyvuose susitikimuose, kaip dabar pamenu, kai sekmadieniais ateidavo naujienlaiškis, tiesiog budėdavau, kad spėčiau užsiregistruoti). 🤭

Kiekvieno susitikimo metu pasakojau apie save, savo veiklą ir taip po truputį SIG renginių dalyvės tapdavo mano klientėmis, o jei neateidavo jos pačios, tai dalindavosi žinia, kad yra tokia Edita, kuri atlieka purškiamą įdegį.

Kadangi stengiausi dalyvauti kiekviename įmanomame renginyje, tai žmonės, kuriuos matydavau ne pirmą kartą – tapdavo pažįstamais, pradėdavom vienas kitą sekti socialiniuose tinkluose. Būtent taip gimė ne tik draugystės, bet ir partnerystės.

Atsakant į klausimą, ką man davė SIG – tai vienareikšmiškai bendruomenę, kurios man trūko, beprotiškai ir betarpiškai palaikančias merginas, kurios atrodo kiekvieno suklupimo metu padėdavo atsikelti, motyvuodavo ir su kuriomis net iki šiol smagu pakalbėti bei vis dar sulaukti jų savo procedūrose.

SIG klubas taip pat davė žinių, įkvėpimo ir supratimo, kad viskam ateina savo laikas ir viskas ateina tada, kai dėl to dirbi.

Kas, tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Nuoširdžiai tikiu, kad kiekviena moteris gali būti švytinti moteris, tik kiekviena švyti skirtingai, bet pirmos savybės, kurios ateina į galvą, yra: tikinti savo idėja, kartais net ir drebančiom kojom einanti link jos, nebijanti iššūkių, atsidavusi savo veiklai kad ir ką bedarytų bei palaikanti kitas moteris.

_____

Editą rasi čia:

👉 Instagram – @editedglow / @editabluse

//new scroll