Apie mylima veiklą, motinystę ir balansą bei norą padėti moterims nepamesti savęs

Pokalbis su erdvės „Va Va Mama!“ įkūrėja Vaida Juršėniene

Kaip gimsta naujų veiklų ar verslo idėjos? Vienas iš būdų atrasti – asmeninės patirtys, kurias išgyvenus galime pasinerti į visiškai naujas, neišbandytas sritis, pasiūlyti tai, ko mums pačioms trūko ar spręsti problemą, su kuria susiduria ir mūsų aplinkoje esančios moterys.

„Kuomet pirmas nėštumas baigėsi nesėkmingai, supratau, kad turiu nurimti ir pasirinkti – darbas arba šeima. Pasirinkau šeimą ir susilaukiau nuostabios dukrytės. Ją paauginus, mano audringas charakteris padarė savo ir vėl pradėjau galvoti – o kas toliau? Nebenorėjau tokio didelio šurmulio, kurį turėjau iki nėštumo, norėjau naujos veiklos ir didelio malonumo dirbant! Vieną dieną visiškai netikėtai atėjo mintis – puikiai žinau veiklių mamų problemas, žinau, kaip jas galima spręsti.“ – prisimena Va Va Mama! erdvės įkūrėja Vaida.

Šio pokalbio metu aptarėme herojės veiklos pradžią, spontanišką idėją, veiklas, kurias suteikia tiek Vaida, tiek jos komanda ir vaiko bei tėvų ryšį, kaip sako pašnekovė, visuomenė mums daro didžiulį spaudimą, jog turime viską daryti ir aukoti tik dėl vaiko, tačiau tam ji nepritaria ir teigia, jog visur galime atrasti balansą. Pabaigoje Tavęs lauks ir specialus pašnekovės pasiūlymas!

Susipažinkime – papasakok plačiau apie save. 

Esu Vaida, man 35 metai. Visada buvau ta, kuri neatitinka standartų savo pasirinkimais, tačiau tai man dovanoja nepaprastai įdomų gyvenimą!

Beveik dešimt metų dirbau renginių organizatore, muzikos ir teatro atlikėjų vadybininke. Mano startas šioje veikloje buvo daug žadantis – pagalba organizuojant GJan debiutinius koncertus, darbas su G&G Sindikatu, Vido Bareikio teatro ir muzikos projektais, Mad Money, Ironvyt'as, spektaklis Kinijoje bei kiti įvairiausi renginiai.

Gyvenau nepaprastai spalvingą ir aktyvų gyvenimą!

Visgi, kai pirmas nėštumas baigėsi nesėkmingai, supratau, kad turiu nurimti ir pasirinkti – darbas arba šeima. Pasirinkau šeimą ir susilaukiau nuostabios dukrytės. Ją paauginus mano audringas charakteris padarė savo ir vėl pradėjau galvoti: o kas toliau? Nebenorėjau tokio didelio šurmulio, kurį turėjau iki nėštumo, norėjau naujos veiklos, pokyčių, bet ir to pačio didžiulio malonumo dirbant! Ir vieną dieną visiškai netikėtai atėjo mintis, kad aš visada mylėjau vaikus, o vaikai nepaprastai myli mane, kad puikiai žinau veiklių mamų problemas ir žinau, kaip jas galima spręsti.

Tą pačią dieną pagooglinau patalpų pasiūlymus ir radau nuostabų pasakų namelį, netoliese namų, supratau, kad arba neriu visa galva į naują veiklą čia ir dabar, arba to niekada nebus.

Nėriau! Taip gimė erdvė tėvams „Va Va Mama!“, kur galima ateiti su vaikai ar be jų! Pavadinimas reiškia Vaida Vakarės Mama, tai vienos mamos kvietimas kitai mamai nebūti vienai, juk kartu viskas yra lengviau!

Kas yra Va Va Mama!kas gali pas Jus užsukti?

Tai erdvė skirta jauniems tėvams. Ši erdvė skatina neužsidaryti namuose su mažu vaiku, o eiti, dalyvauti, atrasti naujus dalykus, dirbti mėgiamus darbus, sutikti naujus žmones, gyventi įdomų gyvenimą!

Čia ant sienų nėra nei drambliukų, nei drugelių, tai jauki, kiek meniška tarsi namų erdvė, kur visada vaišinama įvairiausių skonių kava, arbata ar net kakava. Čia tėvams ir jų komfortui skiriamas ne ką mažesnis dėmesys nei vaikams.

Buvo sunki naktis ir reikia pusvalandžio ramiam kvėpavimui vienumoje? Mes jums jį duosim!

Anyta savaitgalį vėl aiškino, kokia esi bloga mama? Ateik, mes suprantame tave, išklausysim ir patarsim arba tiesiog pavaišinsime skania kava ir saldžia bandele.

Čia erdvė, kur kuriasi bendruomenė, erdvė, kuri yra tam tikra prevencija pogimdyvinei depresijai, čia tėvystės iššūkiai tampa lengviau išgyvenami.

Kokias veiklas gali išbandyti apsilankiusieji?

Vienas iš šios erdvės tikslų – tėvams (dažniausiai mamoms, nes beveik visada jos turi vaiko auginimo atostogas) padėti pajausti, kad kai gimsta vaikas gyvenimas gali vykti kartu, o ne šalia vaiko ar tik tada, kai vaiku rūpinasi kažkas kitas. Todėl visos veiklos vyksta taip, kad vaikai būna šalia. Aišku, galima užsisakyti valandinę auklę, dažniausiai mamos šia paslauga naudojasi tada, kai joms reikia darbo erdvėje atlikti tam tikrus darbus ar sudalyvauti susitikimuose.

„Va Va Mama!“ erdvė teikia daugybę nuolatinių užsiėmimų: mamų pilates su vaikais, mamų knygų klubas, mamų dainavimo užsiėmimai, kurių metu ne tik mokomasi dainuoti, bet išmokstamos lopšinės ir vaikiškos dainelės, šokiai su kūdikiais, žindančių mamų susitikimai, kur laukiamos ir mamos maitinančios mišinuku, tėčių vakarai (puiki proga mamoms pabūti ramiai vienoms namuose!) ir daugelis kitų!

Tėvai čia ateina ir tiesiog pabūti, pabendrauti, ne tik dalyvauti užsiėmimuose.

Ar buvo kilusių kokių nors iššūkių įgyvendinant šią idėją?

Augindama mažylę aiškiai jaučiau, kad nėra erdvių, kurios būtų skirtos ne vaikams, o būtent tėvams. Tėvams, kurie augina vaikus iki trijų metų. Daugelyje užsiėmimų, kuriuose dalyvauja tėvai su vaikais, tėvai lieka svetimi ir nuošalyje.Nėra ryšio, viskas sukasi tik apie vaikus. Man norėjosi naikinti vienišumą tėvystėje. Dar labai norėjosi, kad dirbančios mamos auginančios labai mažus vaikus lengviau galėtų derinti motinystę su vaiko priežiūra ir nejaustų kaltės, kad kažkuri sritis kenčia.Pagrindinis iššūkis – iškomunikuoti žmonėms, kokia tai vieta. Tėvai nėra pratę, kad gimus vaikams jiems yra skiriamas dėmesys. Yra labai stiprus visuomenės spaudimas, kad privalai atsiduoti vaikui ir viską aukoti. Neprivalai. Viską galima suderinti. Vaikui irgi sveika, kai gyvenama kartu su vaiku, o ne dėl vaiko.

Kokius specialistus jungia ši nuostabi veikla?

Man labai svarbu kokybė! Su mamomis bendrauti kviečiu savo sričių profesionalus, kurie ne tik išmano savo darbą, bet yra jautrūs ir atliepiantys jaunų tėvų poreikius. Pilates užsiėmimus veda trenerė, kuri pati labai greit taps trijų vaikų mama, šokius su kūdikiais veda trenerė, kuri yra trijų vaikų mama, turi daugybę tarptautinių įvertinimų ir pažymėjimų.Erdvėje dirbanti dula – žindymo specialistė ne tik turi tarptautinį CLC sertifikatą, bet yra ir architektė, tad puikiai supranta dirbančias, veiklias jaunas mamas, kurioms reikalinga įvairiapusė pagalba.Kalbant apie vienkartinius renginius – visai neseniai turėjome odontologės Vitalijos Tučės (daugelis labai mažų vaikų mamų apie ją yra girdėjusios) praktinę paskaitą, kaip prižiūrėti ir valyti pirmuosius dantukus, kad jie liktų sveiki.

Kas būtent Jums yra spindinti moteris?

Tai moteris, kuri žino savo vertę, kuri mėgaujasi tuo, ką daro ir nebijo dalintis savo patirtimi, žiniomis su kitais. Tokia moteris eina per pasaulį atvira širdimi ir džiaugiasi gyvenimu

Vaidą gali rasti čia:

Instagram – @va.va_mama

Instagram – @v.vaida

Facebook – Va Va MAMA

Internetins puslapins – www.vavamama.lt

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll