Kaip patikėti savo kūryba ir žengti į priekį?

Pokalbis su „Kisses & Wishes“ prekinio vardo įkūrėja Simona Malūke

Kaip gimsta naujos verslo idėjos? Vienas iš būdų jas atrasti – remtis asmenine patirtimi bei pasiūlyti sprendimus problemai ar situacijai, su kuria teko susidurti. Galima sakyti, kad būtent taip gimė ir šio mėnesio Glow Of The Month herojės veikla – nekantraujame Tau pristatyti jos istoriją.

„Prieš kelerius metus su tuo metu būsimu vyru planavome savo vestuves ir tuo pačiu įsirenginėjome namus. Daug domėjausi ir ieškojau daugybės dalykų susijusių su vestuvėmis ir tuomet supratau, kad ši rinka yra perpildyta įvairiais daiktais, kurie po šventės nugula į sandėliuką ar šiukšlinę.“ – prisimena prekinio ženklo „Kisses & Wishes“ įkūrėja Simona, kurianti rankų darbo personalizuotas palinkėjimų knygas ir nuotraukų albumus.

Šiame interviu su Simona aptarėme jos verslo pradžią, drąsą išeiti iš samdomo darbo ir sukti savo keliu bei svarbiausius patarimus, norinčioms savo kūryba pasiekti užsienio rinkas.

Susipažinkime – papasakok apie save ir savo veiklą.

Esu prekinio ženklo „Kisses & Wishes“ kūrėja. Įkvėpta asmeninių įsimintinų progų, pradėjau kurti rankų darbo palinkėjimų knygas ir nuotraukų albumus, taip pat esu sukūrusi vienintelį lietuvišką vestuvių planuoklį, kuris yra neatsiejamas pagalbininkas planuojant vestuves.

Kaip Tave aplankė idėja kurti būtent tokį produktą – nuotraukų ir palinkėjimų knygas?

Prieš kelerius metus su tuo metu būsimu vyru planavome savo vestuves ir tuo pačiu įsirenginėjome naujus namus. Vienu metu daug domėjausi apie vestuves ir namų interjerą bei dekorą. Tuomet supratau, kad vestuvių rinka yra perpildyta įvairiais vienkartiniais daiktais, kurie po šventės nugula į sandėliuką ar šiukšlinę. O mes mėgstame minimalizmą ir stengiamės nekaupti nereikalingų daiktų.

Akis užkliuvo už palinkėjimų knygų ir nuotraukų albumų. Norėjau tokios knygos, kuri vėliau puoštų kavos staliuką, būtų matoma ir nuolat primintų mūsų nuostabią vestuvių dieną, bet buvo labai sunku surasti kokybišką, minimalaus dizaino, estetiškai atrodantį produktą. Man visuomet patiko popierius, kanceliarija, mielos užrašinės, todėl po kiek laiko kilo mintis pabandyti surišti knygą pačiai.

Pradėjau domėtis knygų rišimo mokslu, ieškoti Youtube video. Taip gimė pirmosios mano rankomis rištos knygos. Tuo metu tai buvo tik hobis ir net nekilo mintis, kad tai galėtų išaugti į verslą. Neturėjau kur savo rištų knygų dėti, išmesti buvo gaila, tad nusprendžiau patalpinti juos į Vinted platformą. Ir mano nuostabai, keletą knygų nupirko.

Pradėjusi vystyti savo prekės ženklą, netrukus nusprendei išeiti iš samdomo darbo ir pilnai pasinerti į nuosavo verslo vystymą. Kada ir kaip priėmei šį sprendimą?

Anksčiau dirbau pardavimų srityje, per savo samdomo darbo metus išbandžiau save skirtinguose sektoriuose, nuo inžinerijos iki IT. Sėkmingai siekiau savo tikslų, dirbau darbą apie kurį ir svajojau. Tačiau pasiekus tą svajonę, labai greitai pradėjau jaustis kaip ne savo rogėse.

Buvo labai sunku suprasti, kas su manimi vyksta, kodėl taip jaučiuosi. Nusprendžiau išeiti iš darbo ir skirti laiko apmąstyti, ką iš tiesų noriu veikti. „Kisses & Wishes“ idėja jau buvo gimusi paskutiniais samdomo darbo mėnesiais, bet maniau, kad tai bus tik mano hobis arba 'side hustle'. Išėjusi iš samdomo darbo, kelis mėnesius domėjausi kitomis profesijomis, kur galėčiau dirbti, kur norėčiau save realizuoti. Visgi, paskatinta šeimos ir tų kelių Vinted pardavimų nusprendžiau duoti šansą šiai veiklai ir pasinėriau į verslo kūrimą.

Ne paslaptis, kad Tavo kuriami produktai susilaukia dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kokių patarimų galėtum duoti moteriai, svajojančiai savo kūryba pasiekti užsienio rinkas?

Lietuva yra nuostabi šalis ir pradėti verslą vietinėje rinkoje dažniausiai yra paprasčiau bei reikalauja mažiau kaštų. Aš Lietuvos rinką vadinu žaidimų aikštele (playground), kur drąsiai galima bandyti, testuoti, mokytis iš savo klaidų, nes kritimai, žaizdos ir nesėkmės kainuoja mažiau, lengviau atsikelti ir eiti toliau. Jei turėsime tvirtą pagrindą Lietuvoje, bus kur kas lengviau plėstis į užsienio rinkas.

Žinoma, palyginus su kitomis šalimis, Lietuvos rinka yra maža, jeigu produktai yra nišiniai, išskirtiniai - tikslinė auditorija gali būti ne tokia didelė. Todėl manau, kad labai svarbu yra pasidaryti rinkos analizę, turėti aiškų verslo planą, neskubėti užkariauti viso pasaulio vienu metu (nors ir beprotiškai norisi visko čia ir dabar), o po truputį žengti tvirtus žingsnius į platesnius vandenis.

Tradicinis mūsų naujienlaiškių klausimas - kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Mano akimis, spindinti moteris yra ta, kuri moka jausti ramybę savyje, priima save tokią, kokia ji yra, jaučia savo vidinius norus ir poreikius bei jų nepamiršta.

Simomą ir "Kisses & Wishes" gali rasti čia:

Internete - www.kissesandwishes.shop

Facebook - Kisses & Wishes

Instagram - @kissesandwishes.shop

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll