Kaip nestandartinę verslo idėją paversti realybe?

Pokalbis su „Le Piknikas” įkūrėja Sandra Leonavičiene

„Idėja gimė per sekundę ir aš jos nepaleidau. Didžiausias jos įkvėpimas – gamta, estetika ir žmonės” – dalinasi „Le Piknikas” įkūrėja Sandra. Jos organizuojami piknikai padeda žmonėms atrasti kasdienybės grožį paprastuose, bet svarbiuose dalykuose: gamtoje, bendravime ir kūryboje. Šis pokalbis – tikras įkvėpimas nestandartinę verslo idėja širdyje nešiojančioms merginoms. Kviečiame skaityti!

Susipažinkime - papasakok apie save ir tai, kuo užsiimi.

Esu kūrybos ir idėjų žmogus, kuriam suplanuoti renginį/šventę ar įgyvendinti naują idėją yra didžiausia šventė. Šiuo metu auginu du mažamečius vaikus bei naująjį projektą – „Le Piknikas“. Jie visi mane kasdien įkvepia gyvenimui. Nors „Le Piknikas“ idėja gimė šiais metais, pasąmonėje aš ją nešiojausi seniai. Ši veikla – apie meilę gamtai, gyvam bendravimui, estetikai ir mažoms didelėms šventėms. Apie tai, kad švęsti gyvenimą progos nereikia.

„Le piknikas“ koncepcija yra tikrai išskirtinė - panašią veiklą vykdančių verslų praktiškai nėra. Kaip gimė šios veiklos idėja bei kas buvo pagrindinis jos įkvėpimas?

Apie tai kaip gimė ši idėja, iš tiesų, ilgos istorijos nėra. Sakyčiau ji gimė labai spontaniškai, bet intuityviai – tai yra išraiška to, kas man svarbu. Pradėsiu nuo to, kad šiltojo sezono metu, gyvenimą sostinėje mes keičiame į gyvenimą ant ežero kranto. Natūralu, kad nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro mes leidžiame laiką gamtoje.

Tuo pačiu, man labai svarbu, kad aplinka mane įkvėptų. Man svarbu estetika, mėgstu „valgyti akimis“. O labiau už viską aš mėgstu gyvą bendravimą ir žmones, su kuriais man gera sėdėti ant žolės, užkandžiauti ir mėgautis vasara. Kaupti patirtis ir mėgautis akimirkomis. 

Pati idėja gimė spontaniškai, su drauge vakarojant, man garsiai ištarus, kad man patiktų daryti kažką tokio kaip piknikai. Ir viskas. Čia gal svarbiau, kad kitą rytą, prisiminus šią idėją, aš ja patikėjau. O patikėjau, turbūt, dėl aukščiau išvardintų aistrų, jau gyvenusių manyje.

Keista, kad panašią veiklą vykdančių verslų praktiškai nebuvo (tikiu, kad šią vasarą jų atsiras ne vienas). Greičiausiai dėl to, kad paprasčiausių dalykų mes esame linkę nepastebėti ar neįvertinti.

Kokį patarimą galėtum duoti moterims, turinčioms nestandartinių ir spontaniškų verslo idėjų, tačiau nedrįstančioms jų imtis?

Tikiu moters intuicija. Labai linkiu visoms labiau ja pasikliauti. Jei viduje jauti tą idėją, ja tiki, nebesigręžiok ir neleisk sau dvejoti. Kaip ir visose situacijose, pirminė mintis dažnai būna teisingiausia. Vos tik pradedi galvoti, svarstyti – iš karto ją pameti. Daug mano idėjų taip ir liko idėjomis dėl tų pačių priežasčių.

Mano patarimas būtų rizikuoti, daug negalvoti ir neįsileisti į savo vidų abejonių, nes po to jas išvaryti yra labai sunku. Sviestas sviestuotas, bet reziumė, daryk ir nesuk galvos. Nepasiseks tai nepasiseks, bet kelionė, bet kuriuo atveju, bus verta keliauti.  

Savo verslą pradėjai visai neseniai, bet nors ir esi pradinėje stadijoje, jau gali džiaugtis patenkintų klientų atsiliepimais. Pasidalink, kokios priemonės, įrankiai ar kiti atradimai ankstyvajame verslo laikotarpyje Tau padeda jaustis tvirčiau.

Tikrai, savo veiklą pradėjau visai neseniai, ir nesitikėjau, kad taip greitai galiu sulaukti gero įvertinimo. Pačioje pradžioje siūlau būti kuo įmanoma lankstesnei ir atvirai pasiūlymams. Niekada nežinai, kur tai gali nuvesti.

Man svarbiausia – patenkinti kliento poreikius. Viską darau taip, kaip pati norėčiau gauti. Laikausi požiūrio, jog nereikia brukti savo prekės ar paslaugos, o paklausti, ko reikia klientui, ir būtent tai jam suteikti. Ankstyvoje stadijoje jaustis tvirčiau padeda žinojimas, kad padarysiu viską, jog klientas liktų patenkintas.

Taip pat labai padėjo žmonių palaikymas. Aš pati savimi daug labiau dvejočiau ir kasdien abejočiau, jei ne kiti žmonės.  Kartais net nesitiki, kai visiškai nepažįstami žmonės pagiria, palaiko, duoda patarimus, rašo, klausia, domisi ir džiaugiasi kartu. Tai yra pats didžiausias atradimas, kuris padeda jaustis tvirtai.

Nuosavo verslo kūrimas yra dinamiškas procesas, reikalaujantis vis naujų žinių ir įgūdžių. Kas Tau padeda nuolat augti, plėsti savo žinių akiratį bei tobulėti tiek asmenine, tiek profesine prasme?

Man didžiausia motyvacija yra savo ribų „sulaužymas” (o ko dar galiu pasiekti, ar galiu dar geriau?), ir matymas, kad produktas, kurį kuriame, patinka klientams. Šioje veikloje vertinu tai, kad ji kuria ne tik finansinę vertę, bet ir ugdo mus pačius, skatina domėtis ir mokytis. Šiuo metu labai įkvepia moterys, kurios savo jėgomis, nepabijojusios pokyčių sukūrė ar kuria verslus, veiklas.

Tradicinis mūsų klausimas – kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Spindinti moteris – ta, kuri nebijo būti savimi. Ta, kuri spindi būryje kitų moterų, nes yra visiškai kitokia nei visos kitos – yra savimi. Mane įkvepia stiprios moterys – ryžtingai priimančios sprendimus, palaikančios viena kitą, balansuojančios tarp daug skirtingų dalykų, nebijančios nesėkmių, mokančios pasijuokti iš savęs ir mylinčios gyvenimą.  Tos, kurios skleidžia vidinę ramybę ir eleganciją.

Sandrą ir „Le Piknikas“ gali rasti čia:

Instagram - @lepiknikas

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll