Iššūkiai nuvedę svajonių gyvenimo ir sėkmingos veiklos užsienyje link

Pokalbis su ispanų kalbos ir kultūros mokytoja Rūta Bendike

4 metų praktika Ispanijos Karalystės ambasadoje, 6 metai dėstymo Vilniaus universitete, darbas tarptautinėse kompanijose... Tai tik dalis šio mėnesio Glow Of The Month herojės sukauptų patirčių, kurias, vieną dieną, ji nusprendė palikti ir išvykti į savo svajonių šalį – Ispaniją. Pasirodo, būtent ten jos laukė tikroji savirealizacija ir svajonių veikla, kuri jai svarbesnė už visus jos CV įrašytus prestižinius darbus.„Mano kelionė prasidėjo 18-os, kai kiekvieną vakarą prieš miegą aiškiai įsivaizduodavau save sklandžiai kalbant ispaniškai ir nenusakomai gerą jausmą, kuris mane tada apima“ – prisimena ispanų kalbos ir kultūros mokytoja Rūta Bendikė. Šiame interviu kalbamės apie drąsą gyventi savo svajonių gyvenimą bei įkvepiantį Rūtos karjeros ir darbo kelią.

Susipažinkime – papasakok apie save ir savo veiklą.

Esu darbšti svajotoja. Tikiu, kad būtent šie žodžiai apibūdina mane geriausiai. Nesu tik ispanų kalbos ir kultūros mokytoja, taip pat esu didelė mados gerbėja. Esu iš tų, kurios gyvena savo veikla. Per ilgus kelionės metus turėjau įvairių darbų, kol galiausiai atradau savo didžiausią aistrą ne tik mokyti, bet ir dalintis istorijomis iš Ispanijos ir apie ją. Mano misija – padėti atrasti naujus horizontus su ispanų kalba.

Kaip Tavo gyvenime atsirado ispanų kultūra, o vėliau ir kilo mintis išvykti į Ispaniją?

Kai man buvo 15-iolika, pasakiau mamai, kad turiu išmokti ispanų kalbą – labai aiškiai jaučiau, kad taip reikia. Šeima man padovanojo nuotolinius kursus ir pradėjau mokytis savarankiškai – kas mėnesį gaudavau medžiagos ir naujas garso kasetes (įsivaizduokite, apie kokius laikus kalbu).

12-oje klasėje jau labai rimtai ruošiausi studijuoti žurnalistiką, nes visada be galo mėgau rašyti, bet... likus pusmečiui atsirado nauja specialybė Vilniaus universitete – lietuvių filologija su ispanų kalba. Kuo daugiau mokiausi, tuo daugiau mane žavėjo Ispanija. Ispanijos Karalystės ambasadoje pradėjau dirbti Vidaus atašė padėjėjos darbą būdama 22 m. ir dar tikrai nekalbėdama laisvai ispaniškai. Bet labai norėjau ir stengiausi. O studijuodama magistrantūroje, gavau pasiūlymą dėstyti ispanų kalbą VU. Taip pat išbandžiau, ką reiškia dirbti didžiausiose draudimo kompanijose (AIG Madrido komandai), Allianz grupei (ten dirbau HR, nes man labai rūpėjo pasitikrinti, ar galiu).

O tada nutiko gyvenimas. Išsiskyrusi su vyru nusprendžiau kraustytis į Ispaniją ir įgyvendinti svajonę pasiekti daugiau. Taip persikėliau į Ispaniją neturėdama ten darbo ir nieko kas manęs lauktų, tik aš ir Flirtas (mano taksas). Pirmi pusantrų metų buvo tikrai sudėtingi visomis prasmėmis, o tada prasidėjo pandemija ir supratau, kad... labiausiai pasiilgau mokymo!

Šalia ispanų kalbos dėstymo, kita svarbi Tavo veiklos sritis - stilius. Papasakok, kaip ši veikla atsirado Tavo gyvenime.

Visada buvau didelė mados gerbėja. Lietuvoje 6 metus kūriau papuošalus, bet norėjosi daugiau. Barselonos dizaino mokykloje baigiau antrą magistrą kaip stilistė ir personal shopper, o po mokslų supratau, kad reikia daryti tai, kas žavėjo nuo paauglystės – skaityti ir rašyti apie madą.

Savo socialiniuose tinkluose daug pasakoju apie stilių, mados žurnalus. Per pandemiją bendradarbiavau su lietuviškais žurnalais, rašiau apie stilių ir L‘Officiel, bet per pastaruosius metus dėl didelio pamokų skaičiaus, kiek apleidau rašymą. Artimiausiuose planuose – grįžti prie savo tinklaraščio „Rūta papasakojo“ ir sukurti online pamokų seriją apie ispanišką madą, Vogue, kuris yra mano biblija.

Tavo istorija tikrai įkvepia svajoti plačiau - ką galėtum patarti ir palinkėti moterims, nedrįstančioms žengti lemtingo žingsnio savo svajonės link?

Manau, kad įdomiausių patirčių ir darbų gyvenime esu gavusi pasikliaudama intuicija ir palikdama baimes nuošalyje. Vertimai lietuvaitės ir ispano vestuvėse ar Lietuvos kino studijoje tarpininkaujant tarp lietuvių ir ispanų komandų – viską dariau drebančia širdimi. O po trisdešimtmečio apskritai baimės nustojo trukdyti! Neleiskite baimėms atimti iš Jūsų galimybių, kurių aplink su kaupu. Tik reikia nusiteikti dirbti.

Tradicinis mūsų naujienlaiškių klausimas - kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Man spindinti moteris yra ta, kuri atranda save ir pameta galvą dėl savo veiklos ir svajonių! Čia kaip su įsimylėjimu, kai apimta euforijos ieškai savo laimės. Kuo daugiau moterų, pametusių galvą dėl savo veiklos, tuo daugiau spindėjimo aplink. Net jei ir kiek nusibrozdinsite nerdamos į savo veiklą stačia galva, Jūsų spindesio jau niekas neužgoš, nes darysite tai, kuo tikite.

Rūtą gali rasti čia:

Internete - www.rutamoko.com

Facebook grupėje - "Ispanų kalba ir kultūra su Rūta"

Instagram - @ruta_bendike

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll