Tvaraus verslo principai – kodėl ši tema tampa vis aktualesnė?

Pokalbis su aplinkosaugos eksperte Migle Jankauskaite

Turi verslą, o gal veiklą, kuri yra draugiška aplinkai bei gamini produktus saugančius žemės planetą? Aplinkosaugos ekspertė Miglė Jankauskaitė teigia, jog nors šiais laikais žmonės yra daug labiau susipažinę su tvarumo tema, tačiau vis dar pasitaiko didelių klaidų, kuomet nėra ištransliuojama tikslinga žinutė savo klientams apie vykdomą veiklą ar produktus, kurie yra draugiški mūsų aplinkai.Kaip komunikuoti, kad išsiskirtum ir auditorija nejustų greenwashing'o? Atsakymą į šį klausimą tikrai žino sausio mėnesio Glow Of The Month, su kuria nekantraujame Tave supažindinti!

Šiame interviu su Migle diskutavome apie tai, kaip ji pasirinko aplinkos apsaugos studijas, iš kur atsirado noras šviesti verslus bei visuomenę aplinkosaugos temomis, ir kaip ji skleidžia žinutę apie tinkamą komunikaciją.

Susipažinkime – papasakok apie save ir savo veiklą.

Esu aplinkosaugos ekspertė, padedu verslams tinkamai komunikuoti tvarumo tema, išryškinti privalumus ir pateikti juos auditorijai suprantama kalba, jog nei viena pusė nesusidurtų su greenwashing'u, kitaip tariant – žaliuoju smegenų plovimu. 

Džiugu tai, jog šiais laikais žmonės yra labiau išprusę šia tema ir pastebi, kuomet verslo teiginiai neatitinka realybės, kas gali labai smarkiai pakenkti reputacijai.

Dar viena iš mano veiklos sričių – asmeninių prekinių ženklų tvarumo strategijų kūrimas bei mokymų vedimas įvairioms amžiaus kategorijoms, tokiomis temomis kaip: tvarus verslas, atliekų rūšiavimas, atliekų prevencija, žiedinė ekonomika.

Papasakok plačiau, kaip atsidūrei šiame kelyje, kaip gimė idėja pradėti šį verslą, kas paskatino rinktis tokią studijų kryptį?

Pripažinsiu, studijų kryptį pasirinkau pakankamai atsitiktinai, tuo metu aplinkos apsauga buvo labai neaiški sritis ir kur kas siauresnė nei yra dabar.

Bėgant metams, įgaunant vis daugiau patirties pradėjau plėsti ne tik savo požiūrį į tai, kuo galėčiau būti naudinga verslams ar pavieniams asmenims, bet ir visuomenei. Išaugo didelis poreikis įgauti kuo daugiau su tvarumu susijusių žinių, kadangi laikui bėgant verslai nori būti atsakingi tiek gamtos, tiek savo klientų, tiek darbuotojų atžvilgiu.

Tad jau ne vienerius metus edukuoju visuomenę ir pastebiu, jog ir didelės įmonės, ir mažesni asmeniniai prekės vardai stengiasi būti tvaresni.

Nusprendžiau, kad jeigu Lietuvoje esantys verslai jaučia didelį poreikį tvariai gamybai, jiems yra būtina suteikti žinių apie tinkamą komunikaciją, kurių dažnu atveju jų komunikacijos specialistams pristinga.

Mūsų ekonomika neegzistuotų be verslų, jeigu visuomenėje turėtume tik atsakingus verslus labai sparčiai judėtume link žemės išgelbėjimo.“ teigia aplinkosaugos ekspertė Miglė Jankauskaitė.

Kokiais būdais stengiesi nešti savo žinutę? Kas labiausiai atkreipia žmonių dėmesį į Tavo pateikiamą informaciją, faktus?

Esu įsitikinusi, kad visiems, kurie dirba šioje srityje, aplinkos apsauga yra ne tik darbas bet ir gyvenimas.

Mano manymu, tai turėtų būti neatsiejama gyvenimo būdo dalis, todėl atsakant į klausimą sakyčiau, jog žinutę stengiuosi nešti visiems ir visur, kai tik pajuntu, jog aplinkiniai yra susidomėję.

Kalbant iš profesinės pusės, patirtis parodė, jog labiausiai žmogus tavimi patiki tuomet, kai jis labai paprastai supranta tavo perduodamą informaciją. Specialistai dažnai neįvertina to, kad, kas Tau atrodo savaime supranta, kitam žmogui tai yra naujiena, todėl labai svarbu viską pateikti aiškiai.

Kaip Tau pasitarnavo papildomi kursai Tavo srityje, gyvenime?

Mokytis ir tobulėti yra labai svarbu kiekviename žingsnyje, nes gyvenime viskas keičiasi. Žvelgiant į mano sritį, Tu nuolat turi domėtis naujausiomis žiniomis, nes tai, kas vakar buvo tvaru, šiandien gali būti priešingai.

Svarbus momentas yra ir tai, jog kuriant verslo tvarumo strategiją žinotum daugiau nei Tavo vartotojas ir jo neklaidintum. 

Kaip apibūdintumei spindinčią moterį?

Mano nuomone, spindinti moteris yra ta, kuri randa pusiausvyrą tarp karjeros ir asmeninio gyvenimo vingių.

Kuomet ji gali jaustis realizuojanti save ir įgyvendinanti svajones. Noriu palinkėti, kad kiekviena iš mūsų puoselėtume ne tik šeimą, bet ir save, savo laisvalaikį. Nepamirškime tų dalykų, kurie mums teikia didelę laimę.

Miglę gali rasti čia:

Facebook - Miglė Jankauskaitė

Instagram - @miglekastene

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll