Verslas kilęs iš meilės etiketui ir patarimai pokyčių siekiančiai moteriai

Pokalbis su dekoratore ir etiketo eksperte Indre Sapagovaite

Šią savaitę dalinamės pokalbiu su dekoratore ir etiketo eksperte Indre Sapagovaite. Pradėjusi savo pomėgiais ir estetikos pojūčiu dalintis socialiniuose tinkluose, Indrė netruko į savo paskyras pritraukti didelį būrį sekėjų. Jos istorija yra puikus pavyzdys kaip dalinimasis savo aistromis gali padėti suburti palaikančią, aktyvią ir įsitraukusią bendruomenę bei savo mylimą veiklą palaipsniui paversti verslu.

Papasakok apie savo veiklą – ką veiki, kada šią veiklą pradėjai ir kas Tave įkvėpė tai padaryti?

Prieš kelerius metus pradėjau planuoti ir dekoruoti vestuves. Išsiplėtus rinkai ir atsiradus galimybei atskirti veiklas, prieš metus atsisakiau planavimo dalies ir likau tik prie savo pagrindinės aistros – švenčių dekoravimo (@charmandspells). Prieš pusmetį pradėjau savo Instagram (@indresap) kalbėti apie savo hobį – etiketą. Juo domiuosi jau seniai, tačiau iki šiol į tai nežiūrėjau kaip į verslo idėją. Sulaukusi didelio dėmesio Instagram, jau pradėjau kurti naują verslo planą būtent šioje srityje.

Kokį patarimą galėtum duoti merginai, siekiančiai pradėti dalintis savo veikla Instagram bei išauginti savo sekėjų bendruomenę?

Mano patarimas – išsigryninti dvi temas apie kurias bus šnekama. Viena turėtų būti pagrindinė, o kita papildoma. Sugalvoti, kaip atrodys vizualas, kokios spalvos dominuos. Svarbu pradėti vesti Instagram savo akimis, dalintis tik savo matymu ir stiliumi, nesiekti tobulumo ir nesistengti tapti kitu žmogumi.

Knygos, podcast'ai, filmai ar žmonės, kuriuos verta sekti – pasidalink, kas Tau padeda plėsti žinias ir išlikti motyvuotai.

Nuolat skaitau knygas ir klausau podcast'ų etiketo, saviugdos ir verslo temomis. Skirtingu metu motyvuoja skirtingos perskaitytos ar išgirstos mintys, todėl neprisirišant prie autorių tiesiog stengiuosi, kad informacijos srautas nenutrūktų. Klausau savęs ir nesimotyvuoju per prievartą – pavyzdžiui, jei tą dieną nepatinka autoriaus balsas ar kalbėjimo maniera, neklausau, pasilieku ateičiai. Taip pat nuolat ieškau vaizdinių inspiracijų Pinterest ar tam pačiam Instagram. Kasdienybėje ieškau estetikos, mėgaujuosi istoriniais filmais. Mano visų laikų mėgstamiausias – naujausio pastatymo Anna Karenina.

Ką patartum moterims, kurios žino, kad yra ne savo vietoje, tačiau bijo pokyčių?

Pradėti bijant. Ir atsakyti sau į tris klausimus:

1. Kokioje aplinkoje jaučiatės geriausiai? (Pvz.: mieste ar gamtoje);

2. Kokioje energijoje geriausiai sekasi dirbti? (Pvz.: esate produktyviausios ir greičiausiai sprendimus priimate stresinėje situacijoje, chaose ar geriau jaučiatės, kai darbams atlikti turite daugiau laiko ir tylią erdvę);

3. Kokiame elemente jaučiatės kūrybiškiausiai? (Pvz.: kokia tema ar sritis atneša daugiausiai vidinio džiaugsmo).

Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Grožis yra žiūrinčiojo akyse. Tad spindinti moteris man yra ta, kuri kituose pastebi unikalumą ir ypatingumą. Ir ta, kuri yra savam kelyje, savo elemente.

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll