Įkvepianti veikla, kasdien padedanti šimtams moterų

Pokalbis su antrųjų šeimų konsultante Indra Laučyte

„Vis galvojau apie daugybę moterų, kurios (kaip ir aš buvau) pasimetusios, nusivylusios ir nežino, ko griebtis. Tikėjau, kad jos ieško žmogaus, kuris gali ne tik suprasti, bet ir patarti” – dalinasi antrųjų šeimų bei pamotystės temomis konsultuojanti Indra. Įkvėpta savo pačios patirties ir pradėjusi pokalbius „netradicinėmis“ temomis, šiandien Indra padeda šimtams moterų – kviečiame susipažinti su jos istorija!

Susipažinkime - papasakok apie save ir savo veiklą.

Labas, aš Indra! Mąstytoja, planuotoja ir keliautoja (ne tik po pasaulį). Esu partnerė, pamotė ir į asmeninį augimą orientuota asmenybė.

Pagrindinis mano tikslas šiame gyvenimo etape – palaikyti ir nukreipti teisinga kryptimi visus, kurie susiduria su iššūkiais antrosiose šeimose ir pamotės bei patėvio rolėse. Tikiu, kad drąsiai kalbėdama apie antrąsias šeimas, pamočių ir patėvių vaidmenis paskatinsiu šias šeimas nebijoti apie tai prabilti, ieškoti patarimų ir kurti geresnę gyvenimo kokybę tiek sau, tiek vaikams.

O tuo pačiu pamažu keisti ir visuomenėje vyraujančias neigiamas nuostatas apie šias šeimas / vaidmenis. Visada turėjau vidinį norą padėti žmonėms. Konsultuodama moteris ir viešai kalbėdama šia tema jaučiuosi priartėjusi prie šio noro išpildymo.

Veikla, kuria šiuo metu užsiimi, yra tikrai išskirtinė. Kaip gimė jos idėja bei kas padėjo ją įgyvendinti?

Mintis, jog galėčiau padėti kitoms šeimoms kilo mano draugei. Nuolat klausydama mano pasakojimų apie pamotystės iššūkius ir būdus, kaip bandau juos išspręsti, ji pasiūlė: tu galėtum padėti ir kitoms šeimoms! Turi ir patirčių, ir žinių, ir gebėjimų.

Pirma reakcija: tikrai ne! Bet vis grįždavau prie šios minties. Ir kai supratau, jog mano ir mūsų šeimos patirtis būtų buvusi daug lengvesnė, jei būčiau sulaukusi taip reikalingo supratimo ir palaikymo, tuomet viskas tapo aišku!

Norėdama atvirai ir nuoširdžiai dalintis šia tema savo socialiniame tinkle, neišvengiamai atskleidžiu daug mūsų šeimos detalių, todėl apie veiklos viziją kalbėjomės ir su mano partneriu. Žinodamas, kiek iššūkių turėjome mes, ir kaip stipriai mums trūko palaikymo, padrąsino mane įgyvendinti šią idėją. O tuomet susisiekiau su „She Is Glowing“ įkūrėja Dovile, kuri po 10 minučių pokalbio pasakė – daryk!

Viešai kalbėti tokia „nepopuliaria“ ir kartais jautria tema atrodo tikrai nelengvas iššūkis. Kas Tau padėjo / Tave padrąsino savo istorija garsiai pasidalinti socialinėje medijoje?

Tikra tiesa, šia tema Lietuvoje vis dar kalbame labai mažai. Tema jautri ir ne visada lengva. Tačiau tik „nesislapstydami” ir kalbėdami  galime normalizuoti pamočių ir patėvių vaidmenis, bei antrąsias šeimas mūsų visuomenėje. Juk jų daugybė!

Pradžia buvo nedrąsi – nauji klodai, daug neužtikrintumo ir pirmų kartų. Socialinėje medijoje buvau visiška naujokė. Iki tol nebuvau net jokiu tekstu pasidalinusi savo paskyroje, o visus asmeninius išgyvenimus pasilikdavau tik sau. Be viso to, partnerio vaikai jau tokio amžiaus, kuomet socialinių tinklų informaciją jiems ir rasti, ir suprasti nėra iššūkis.

Visgi, pasiryžimas atvirai dalintis istorija iš mano perspektyvos, buvo daug didesnis, nei baimė savo istorija dalintis SU VISAIS. Kai sulaukiau pirmųjų sekėjų žinučių su džiugesiu radus mano profilį ir jame esančią informaciją, baimės ir nuogąstavimai pamažu slopo. Šiame etape daug drąsiau dalinuosi, nes esu įsitikinusi, kad papasakojusi savo patirtį greičiausiai atliepsiu kažkieno nerimą, sunkumą ar džiugesį.

Ką patartum moteriai, turinčiai kuo pasidalinti bei norinčiai pradėti svarbias diskusijas viešojoje erdvėje, bet nedrįstančiai to padaryti?

Jeigu jauti, kad Tau trūksta diskusijos/informacijos/dalinimosi, greičiausiai su tuo susiduri ne Tu viena. Prisimink save toje situacijoje ir pokytį temoje/visuomenėje pradėk formuoti nuo savęs!

Rask tinkamą žmogų – koučerę, mentorę ar socialinių tinklų ekspertę, kuri padės tau žengti pirmuosius žingsnius. Pagalbos ir patarimų gali sulaukti ir  šioje „She Is Glowing” bendruomenėje. Joje gausu įvairiausios srities eksperčių, kurios visada nuoširdžiai stengiasi padėti viena kitai.

Pirmieji žingsniai visiems yra nedrąsūs. Netikiu, kad Oprah pravedė pirmąją savo laidą be baimės ir neužtikrintumo. Bet ji neleido baimei būti stipresnei už norą sukurti kažką vertingo.

Neleisk ir Tu!

Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Pripildžiusi save viskuo – žiniomis, patirtimis, dėkingumu, nuoširdumu, išmintimi ir visa tai spinduliuojanti šalia jos esantiems žmonėms. Tai tokia moteris šalia kurios norisi būti, iš kurios sulauki palaikymo bei pasisemi įkvėpimo gyvenimo džiaugsmui!

Indrą gali rasti čia:

Instagram - @violetindra

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll