Moters savirealizacija, derinant mylimą darbą ir nuosavą verslą

Pokalbis su floristikos ir dekoro „Doruti“ įkūrėja Dovile Rutkauskaite

Jei svajoji pradėti savo veiklą, tačiau manai, kad tai nėra suderinama su Tavo jau turimu darbu, Dovilės istorija yra skirta būtent Tau. Ji yra puikus įrodymas, kad turint didelį norą bei užsispyrimą, viskas yra įmanoma – būtent taip, dirbant pilnu etatu, Dovilei pavyko pradėti savo floristikos ir dekoro veiklą „Doruti“. Pokalbyje Tavęs laukia nuoširdūs Dovilės patarimai ir jos veiklos pradžios užkulisiai.

Susipažinkime – trumpai papasakok apie save ir tai, kuo užsiimi.

Pirmiausia, esu grafikos dizainerė – maketuotoja. Dirbu pilnu etatu spaustuvėje. Nors daug laiko praleidžiu prie kompiuterio ekrano, visos mano mintys sukasi apie mylimą „Doruti“ veiklą. „Doruti“ – floristė ir šeimos švenčių bei įvairių erdvių dekoratorė. Nuo mažens esu visiška gamtos ir augalų mylėtoja. Šiandien, džiaugiuosi, jog augalų grožį galiu parodyti ir kitiems taip, kaip jį matau savo akimis.

Kokia buvo Tavo veiklos pradžia? Kaip gimė verslo idėja bei kas paskatino ir įkvėpė žengti pirmuosius žingsnius?

Savirealizacija ir kūryba – tai vieni svarbiausių mano gyvenimo laimės šaltinių. Šios laimės atradimo kelyje išbandžiau ne vieną veiklą. Kažką vis pradėdavau ir mesdavau, kol nesudalyvavau floristikos stovykloje. Po jos pradėjau domėtis floristika, mokiausi komponuoti puokštes, ištisas dienas „plaukiodavau“ Pinterest ir Instagram, stebėdama įvairius dekorus.

Esu iš tų žmonių, kurie devynis kartus pamatuoja ir tik 10-ą kerpa. Tačiau floristikoje negali mokėti visko, čia nuolat viskas kinta. Lemiamas „lūžis“ veiklos pradžiai – supratimas, jog gyvenimas labai trapus. Ar norėčiau nugyventi gyvenimą nepabandžius daryti to, apie ką tiek svajojau? Ne! Tad, maždaug prieš pusantrų metų žengiau pirmuosius žingsnius savo floristikos ir švenčių dekoravimo veikloje.

Jei galėtum grįžti į praeitį, kokį patarimą duotum pati sau, savo veiklos pradžioje?

Mažiau dvejok, greičiau daryk! Jau ne kartą gyvenime pasiteisino tai, kad pirmoji mintis, idėja buvo pati geriausia. Nesakau, jog reikia stačia galva nerti į nepažįstamus vandenis, tačiau perdėtai ilgi svarstymai naikina pasitikėjimą savimi, norą veikti bei ilgina kelią iki rezultato pasiekimo.

Ką galėtum patarti moterims, kurios žino, kad yra ne savo vietoje, tačiau bijo karjeros pokyčių ir pradėti savo veiklą?

Mūsų gyvenimai – mūsų pasirinkimai ir įsitikinimai. Tu ne viena – kitoje ekrano pusėje slepiasi tokia pati bailė. Atsiprašau, tokia pati drąsuolė! Ji kiekvieną dieną sau primena, jog įsitikinimai ir pokyčiai yra jos pasirinkimas. Jei kažko nekeiti, žinok, Tu tai renkiesi. Linkiu būti drąsuole!

Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Tai moteris, spinduliuojanti vidinę ramybę ir mylinti save tokią, kokia ji yra. Tai moteris, kuri nesivadovauja kažkieno primestomis nuostatomis ir gyvena tokį gyvenimą, kokį pati nori gyventi.

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll