Savęs pažinimas nuvedęs sėkmingo verslo link

Pokalbis su "ZENOO" įkūrėja Agota Jakutyte

Šiandien dalinamės itin tikru ir nuoširdžiu pokalbiu su Agota Jakutyte. Agota – RAW šunų mitybos principo specialistė, šiuo būdu paremtų maisto produktų šunims ZENOO įkūrėja bei laidos „Nuo letenos iki uodegos” vedėja. Jos istorija yra puikus pavyzdys, kaip noras rasti sprendimą asmeninėms problemoms gali tapti atsakymu ir kitiems su panašiais iššūkiais susiduriantiems žmonėms (arba šunims) ir, galiausiai, sėkmingu verslu.

Trumpai papasakok apie tai, ką veiki, bei kada ir kaip šią veiklą pradėjai?

Prieš 4 metus į mano duris pasibeldė Elli – 7 metų chihuahua. Tuo metu dar nežinojau, jog ji mano gyvenimą apvers aukštyn kojom. Elli turėjo širdies ydą ir daktarai sakė, jog jai liko gyventi tik kelios savaitės, tačiau aš nusprendžiau kovoti už jos gyvybę. Taip susisiekiau su NASA astronautais, Harvardo mokslininkais ir supratau, jog šunų ligos pasaulyje plačiai paplitusios ir net vadinamos epideminėmis. O esminis faktorius, kaip ir žmonėms yra jų mityba.

Taip ir gimė ZENOO natūralaus RAW maisto prenumerata. Joje drauge su Los Andželo ir Suomijos mokslininkais padedame augintiniams sustiprinti sveikatą ir dažnai net išgyti nuo sunkių susirgimų visiškai natūraliu būdu.

Kaip atrodo įprastinė tavo darbo diena? Galbūt turi specialių taisyklių, kurių visada laikaisi dirbdama?

Mano dienos prasideda rytine meditacija. Neįsivaizduoju gyvenimo be šio ritualo ir apskritai be savęs pažinimo kelio. Būtent jis man padėjo suprasti, kas esu, numesti visuomenės prilipdytas etiketes, socialinės medijos įtaką ir pajausti kas, viduje mane veda į priekį. Jei dienoje būna sudėtingų akimirkų, stengiuosi pailsėti – eiti bent 15 minučių pakvėpuoti, medituoti ir pabūti su savimi. Rytais turime greitus komandos susitikimus, kurių metu kiekvienas aptariame iššūkius, jei reikia, paprašome vienas kito pagalbos.

Ne paslaptis, kad esi labai veikli – kaip pavyksta viską spėti? Galbūt turi mėgstamą programėlę ar kitą įrankį, padedantį sėkmingai planuoti laiką bei išlikti produktyvia?

Kai pradėjau savęs pažinimo kelią, daugelio dalykų mano darbotvarkėje tiesiog neliko, nes supratau, ką iš tiesų noriu veikti. Didelį dėmesį skiriu ir poilsiui – esu ne kartą gyvenime perdegusi. Dažniausiai ilsiuosi savaitgaliais ir jų metu stengiuosi jokiais būdais nemaitinti proto – nedirbti, nesimokyti, net knygos neskaityti. Leidžiu sau pailsėti nuo bet kokios informacijos. Žinoma, negaliu atmesti disciplinos – sveika mityba, sportas ir meditacija yra tai, kas padeda man išgyventi.

Savo užduotims naudoju Toggl programėlę, kuri skaičiuoja, kiek laiko praleidžiu prie tam tikros užduoties. Taip pamatau, kada ir kaip greitai tai reikėtų kažkam deleguoti. Kalbant būtent apie darbą komandoje, mums labai padėjo bendri pirmadienio susitikimai, kurių metu visi drauge susižiūrime kiekvieno iš mūsų indelį judant link esminio tikslo.

Ar turi mylimą ritualą, kuris šiame beprotišku tempu lekiančiame pasaulyje leidžia nepamiršti savęs?

Nors ir nesinori kartotis, tačiau tai tik parodo kokią milžinišką naudą man suteikia tikslingos meditacijos praktikos. Kai būdama 20-ties pradėjau pirmus verslo žingsnius, šokau ant skaitymo bumo. Maniau, jog žymių verslininkų ar šiaip aktyvių žmonių patirtimi suformuosiu save. Visgi, bėgant laikui supratau, kad tai maistas mano protui, bet ne širdžiai.

Reikėjo atmesti tiek daug nereikalingos informacijos ir paprasčiausiai pamatyti kokie yra mano pačios individualūs gebėjimai. Kai pradėjau giliau pažinti save, pamačiau, kokie trukdžiai neleido pasitikėti savimi, prisiimti atsakomybės bei kėlė kitas problemas. Būtent todėl kviečiu kiekvieną bent mažais žingsneliais pradėti savęs pažinimo kelionę, nes ji atneš tikrai nuostabių dovanų.

Žinome, kad neseniai įgyvendinai seną savo svajonę – gal galėtum plačiau apie tai papasakoti?

Sunkiu gyvenimo periodu norėjau savo dėmesį atiduoti gyvūnų prieglaudoms, tad pradėjau aktyviai jose savanoriauti visame pasaulyje – net beždžionių rezervuare Indijoje.

Nuo mažų dienų mano mylimiausios laidos būdavo apie gyvūnus ir būtent savanoriaudama supratau, kad norėčiau kažkada kurti savo laidą. Svajojau kalbėti ne tik apie gyvūnų fiziologiją, gyvenimą, bet apie modernius ir inovatyvius būdus kaip galime jiems padėti.

Nemeluosiu – tam, kad mūsų laida "Nuo letenos iki uodegos" išvystų pasaulį, tikrai reikėjo daug kantrybės ir pastangų. Viduje tikrai buvo ir baimės, nepasitikėjimo ir minčių "ką aš darau", bet kiekviena akimirka susipažįstant su gyvūnų specialistais, surandant naujausius metodus ir asmeniškai tobulėjant, džiugina mano širdį ir kaip ranka nubraukia visas abejones.

Na, o dabar mano svajonė tapo realybe – mūsų laidą jau galite žiūrėti per DELFI TV.

Kas, tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Tai savęs priimti nebijanti moteris. Nuoširdžiai pamilti save – tikrai nemažas iššūkis. Žinau, nes pati tą darau kiekvieną akimirką, tačiau tik taip mes galime būti tikros ir spindėti iš vidaus.

Makiažas ir rūbai tėra mažos kaukės kurias galime užsidėti. Nors nieko prieš tai neturiu, kviečiu pagalvoti, kodėl visa tai darome – ar todėl, nes mums tai nuoširdžiai įdomu, ar tai tėra priemonės paslėpti mūsų nepasitikėjimą ir nepilnavertiškumą?

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll