Kaip išdrįsti pradėti savo verslą neturint didelių investicijų?

Pokalbis su šokių studijos įkūrėja Agne Kavaliauskaite

Šią savaitę dalinamės itin nuoširdžiu pokalbiu su Agne Kavaliauskaite. Agnė yra ne tik nuostabi šokėja, šokio mokytoja bei savo vardo šokių studijos įkūrėja, bet taip pat ir sėkminga verslininkė, kuri pandemijos metu pristatė naują projektą – edukacinę šokių pamokų platformą internete. Kviečiame skaityti!

Agne, trumpai papasakok apie savo veiklą bei kada ir kodėl ją pradėjai?

Mano šiandienos darbas ir verslas prasidėjo labai netikėtai. Ilgai svajojau tapti šokio artiste, tačiau baigusi šokio bakalauro ir magistro studijas nebuvau tikra, ar noriu tęsti artistės karjerą. Pajaučiau, kad atlikėjo gyvenimo būdas nėra mano svajonė, man visada norėjosi daugiau kūrybos ir laisvės.

Svajojau apie savo erdvę, kurioje galėčiau kurti ir dirbti ne pagal kitų viziją ir supratimą, bet taikyti savo žinias, įžvalgas, kurių buvau sukaupusi per laiką labai daug. Įkvėpimo pradėti dirbti sau pasisėmiau kartą sutikusi pavaduoti vieną studijos vadovę, kuri dirbo su pačiais mažiausiais šokėjais. Po tų pamokų mane užplūdo neapsakomas įkvėpimo jausmas. Pajutau, jog tai – mano, ir tiesiog privalėjau tęsti.

O pradžia dirbant sau tikrai nebuvo lengva: į pirmąją mano šokių pamoką užsiregistravo tik dvi mergaitės, o atėjo tik viena. Tą akimirką galėjau nuliūdusi iš karto nuleisti rankas, bet aš buvau tokia laiminga! Aš pajaučiau, kad tai nuostabaus kelio pradžia.

Po ketverių metų mano studijoje šoka virš 120 vaikų, pamokos vyksta pagal šiuolaikinį saugios edukacijos modelį mūsų jaukioje salėje, turime net online pamokų platformą ir esame subūrę rūpestingų tėvelių bendruomenę.

Dažna moteris galvoja, kad pradėti savo verslą yra labai brangu. Remiantis savo patirtimi, ar galėtum patvirtinti arba paneigti šią mintį? Galbūt net galėtum pasidalinti, kokių konkrečių investicijų reikėjo būtent Tavo verslo pradžiai?

Kiekvienas verslas ar idėja reikalauja skirtingų investicijų. Nors, ko gero, svarbiau ne kiek pinigų kišenėje, o kiek esi pasiryžusi dėl to padaryti.

Aš pradėjau savo veiklą nuo apskrito nulio. Neturėjau nei pinigų salės nuomai, nei reklamai, kuri pritrauktų klientus. Labai stengiausi kompensuoti jaukios salės trūkumą nuoširdžiu bendravimu bei asmeniniu rūpesčiu.

Gavusi pirmąsias pajamas, pirmiausia stengiausi pagerinti kliento patirtį studijoje, o tada pradėjau skirti pinigų ir reklamai. Viskas vyko palaipsniui, žinojau kokį kelią pasirinkau, labai mylėjau tai ką darau ir absoliučiai tikėjau savo vizija.

Prieš pusantrų metų, surinkus jau kur kas daugiau vaikų, atsikraustėme į tobulą erdvę Ogmios mieste, laisvalaikio terasoje, tai – naujieji mūsų šokio namai. Sėkmė neaplanko per naktį – prireikė ketverių metų kasdienio nuoseklaus darbo, kad mano galvoje užgimusi svajonė taptų realybe.

Kokį patarimą galėtum duoti merginai, norinčiai pradėti savo veiklą ir kurti nuosavą verslą, bet bijančiai žengti pirmą žingsnį?

Manau, kad patarčiau neskubėti įgyvendinti savo svajonės per vieną dieną. Pradėk mažais žingsneliais. Pradedant savo verslą palaipsniui atsiranda pamatai, lengviau suvaldyti riziką, atsiranda žmonių, kurie tau gali padėti. Apgalvok, pajausk ir veik! Niekas kitas negali žengti to pirmo žingsnio kaip tik tu pati. Vieni drąsins, kiti abejos tavimi, bet niekas geriau nesupranta tavo svajonės nei tu pati. Pasitikėjimas savimi neatsiranda savaime, suteik šansą sau tobulėti ir atsiskleisk pasauliui.

Galbūt turi rekomendaciją, kuria norėtum pasidalinti su verslia, žingeidžia bei tobulėti siekiančia moterimi?

Tavo kelionėje visada atsiras sunkumų, o galbūt net suprasi, kad tavo pasirinkta kryptis ne tokia kokią įsivaizdavai! Nebijok keistis. Taip pat kuriant savo verslą gali atsirasti rutina, kuri išsklaido įkvėpimą. Visada priimk tai kaip savo didelės dėlionės dėliojimą. Iš pradžių viskas sekasi puikiai, turi daug entuziazmo šiai dėlionei, vėliau viskas kiek pabosta, arba tiesiog nerandi tinkamos detalės, norisi nustumti visą jau padarytą darbą į šoną. Svarbiausias momentas šiame etape - prisiminti kodėl tu visa tai pradėjai? Sugrįžti ir užbaigti tą dėlionę, o vėliau norėsis dar ir dar.

Kas, tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Spindinti moteris nesistengia kovoti su visu pasauliu, ar kažkam įrodyti, ko yra verta. Ji aplink save mato galimybes, šansus, harmoniją. Atsisakius minčių apie kovą ar išlikimą, keičiant mąstymą į prasmingą partnerystę mes tampame laisvesnės, nebelyginame savęs su visais, o tai juk kuria tikrą vidinį spindesį.

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll