Patarimai moterims, norinčioms plėsti verslą užsienyje

Pokalbis su „Indra Karp Jewellery“ įkūrėja Indra Karpavičiūtė

Kaip dar mokykloje atrastą ir pamiltą hobį paversti sėkmingai augančiu, išskirtiniu ir į užsienio rinkas įžengusiu verslu? „Norėčiau, kad kiekviena moteris turėtų nors vieną papuošalą, sukurtą specialiai jai.“ – savo veiklos vizija dalinasi šio mėnesio herojė, juvelyrė ir prekės ženklo „Indra Karp Jewellery“ įkūrėja Indra Karpavičiūtė.Aistrą juvelyrikai Indra atrado dar 11-oje klasėje, o „pasibasčiusi“ po pasaulį nusėdo Barselonoje, kur kuria kartu su dešimtis metų patirtį turinčiais meistrais bei toliau aktyviai dirba su Lietuva. Apie šią jos kelionę ir kalbamės šiandienos interviu.

Susipažinkime – papasakok apie save ir savo veiklą.

Esu Indra, man 36-eri. Širdyje esu lietuvaitė, nors paskutinius 20 metų gyvenu ne Lietuvoje. Mokslus baigiau Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje, po to išvykau gyventi į Ispaniją ir Braziliją. Paskutiniais metais daugiausia laiko praleidžiu tarp Vilniaus ir Barselonos. 

Esu juvelyrė, kuriu papuošalus su istorijomis. Įamžinu svarbius klientams gyvenimo momentus, tokius kaip vaikų gimimas, sužadėtuvės, prisiminimai apie jiems brangius žmones. Dirbu su sidabru, auksu, naudoju tik natūralius brangakmenius. Stengiuosi, kad gaminiai būtų aukščiausios kokybės ir galėtų būti dovanojami iš kartos į kartą. Labai norėčiau, kad kiekviena moteris turėtų bent vieną papuošalą sukurtą specialiai JAI.

Minėjai, kad juvelyrika pradėjai užsiimti dar mokykloje. Kaip atrodė šios veiklos transformacija iš paprasčiausio hobio į sėkmingą verslą?

Su juvelyrika susipažinau, kai mokiausi menų mokykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tai buvo vienintelė meno šaka, kurios nebuvau išbandžiusi, kol mokiausi M.K.Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje. Papuošalai atėjo pas mane, kai man buvo 16 metų. Nors niekada nebuvau puošeiva ar labai „mergaitiška“ mergaitė, juvelyrika mane sužavėjo savo medžiagų ir formų įvairove, taip pat techninėmis galimybėmis gamybos procesuose.

Hobis verslu virto gana vėlai, nes visada labiau fokusavausi į kūrimą, o ne pinigus. Tik daug vėliau supratau, kad reikia ne tik kurti, bet dar ir skaičiuoti, kad nebūtum minuse.

Aplinkoje, kurioje augau ir formavausi, labiau buvo kreipiamas dėmesys į idėjas ir jų įgyvendinimą, nei į pardavimus ir uždarbį. Pardavimų, verslo strategijos pradėjau mokytis savarankiškai jau būdama suaugusi. Tai darau ir iki šiol – dirbu su verslo mentoriais ir koučeriais, stengiuosi nuolat tobulėti. 

Aktyviai dirbi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kur šiuo metu ir gyveni. Ką galėtum patarti moterims, norinčioms savo veiklą ir kūrybą išplėsti už Lietuvos ribų?

Gyvenu Barselonoje, kur ir gimsta beveik visa mano produkcija. Dirbu kartu su nuostabiais, daugelio metų patirtį turinčiais meistrais. Man tai didelė garbė, nes rankų darbo papuošalai vis dažniau yra pakeičiami pigiomis, kokybės neturinčiomis alternatyvomis. Dabar daugiausiai dirbu su klientais Lietuvoje. Taip susiklostė visai atsitiktinai, bet esu tuo patenkinta.

Koks būtų mano patarimas moterims, norinčioms plėsti savo veiklą svetur? Bandykite, rašykite, dalyvaukite visur, kur tik matote galimybę savo verslui. Reikia tiesiog eiti ir bandyti, nebijokite pristatyti savęs kitiems! Labai daug gėrio matau tinklaveiklos renginiuose, She Is Glowing platformoje. Nebijokite bendrauti, nes tik bendraudami su kitais mes galime augti ir tobulėti.

Kur semiesi jėgų ir įkvėpimo, kai stinga motyvacijos arba tiesiog išblėsta noras kurti?

Noras kurti niekada dingsta, man labai patinka mano veikla. Idėjų generavimas, papuošalų kūrimas, jų vizualizavimas man yra kaip oras. Labiausiai trūksta valandų paroje!

Motyvacijos ieškau skaitydama knygas, klausydama podcast'ų, eidama į moterų klubus, kurie mane labai pakrauna, sugeneruoja daug gerų emocijų ir vėl paskatina eiti toliau. Susitikimai su moterimis primena, kad nesu viena ir mano problemos yra tokios pačios kaip kitų moterų. 

Tradicinis mūsų klausimas - kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Man spindinti moteris yra laiminga ir vidumi turtinga moteris. Mylėkite save ne tik išoriškai, bet ir vidumi. 

Indrą gali rasti čia:

Internete - www.indrakarp.com

nstagram - @indrakarp

Facebook - @INDRAKARP

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll