Įkvepiantys patarimai kiekvienai, svajojančiai sukurti nuosavą verslą

Pokalbis su "Nebegėda.lt" bendra-įkūrėja Kotryna Bass

Šią savaitę kalbiname Kotryną Bass – tinklaraštininkę, verslininkę, mamą ir tikrą super moterį. Pati įkūrusi kelis sėkmingus verslus internete, Kotryna teigia, kad tai nėra raketų mokslas, ir dabar sėkmės online versle ji padeda pasiekti ir kitiems. Tavo dėmesiui – Kotrynos istorija, patarimai ir rekomendacijos.

Kotryna, trumpai papasakok apie savo veiklą – kuo užsiimi, kada šią veiklą pradėjai bei kas tave jai įkvėpė?

Rašau tinklaraštį kotrynabass.com, esu elektroninės parduotuvės Nebegėda.lt bendra-įkūrėja bei WordPress šablonų kobathemes.com autorė. Visas veiklas pradėjau skirtingai, tačiau apibendrindama galiu pasakyti, kad verslumo kelias pats mane pasirinko. Jau mokykloje susirasdavau įvairių būdų papildomai užsidirbti, o besimokydama universitete susidomėjau tinklaraštininkais – taip gimė mano asmeninis prekinis ženklas Kotryna Bass, o metams bėgant prisijungė ir kitos veiklos.

Verslo pradžia – bene daugiausia jaudulio ir baimės keliantis žingsnis. Su kokiais sunkumais ir iššūkiais pradedant savo veiklą teko susidurti tau bei kas padėjo juos įveikti?

Geriausias patarimas, kurį esu gavusi – nutraukti asmenines mano, kaip asmenybės, ir mano, kaip verslininkės, sąsajas. Tai nereiškia, kad savo asmeninių vertybių neatsinešu į verslą, bet jei kiekvieną kartą reklamuodama savo paslaugas ar pradėdama naują projektą būčiau galvojusi, ką pagalvos mano draugai, šeimos nariai ar kaimynai – niekur toli nebūčiau nukeliavusi.

Jei galėtum grįžti į praeitį, kokį patarimą duotum pati sau, savo veiklos pradžioje?

Augink komandą! Ilgą laiką savo veiklas vykdžiau viena ir tai ne tik stabdė mano augimą, bet ir dažnai priversdavo prie pervargimo.

Tavo rekomendacija verslu ir saviugda besidominčioms moterims.

Knyga „Atomic Habits“ – ją skaitau šiuo metu ir jau gailiuosi, kad tik dabar ją paėmiau į rankas. Knygoje LABAI daug geros informacijos apie naudingų įpročių formavimą, kurie yra itin naudingi kuriant verslą.

Galbūt turi mėgstamų programėlių, interneto puslapių ar kitokių life-hacks, kurie tau padeda dirbti, planuoti bei išlikti produktyvia?

Šiuo metu naudoju Trello ir Slack darbui su komanda, o man pačiai darbus planuotis labai padeda Productivity Planner knygutė.

Ką galėtum patarti moterims, kurios žino, kad yra ne savo vietoje, tačiau bijo karjeros pokyčių?

Jei nori imtis naujos veiklos, nebūtina viską mesti ir skuosti iš esamo darbo. Susiplanavus laiką, naują veiklą galima vystyti vakarais ir savaitgaliais, o jai įsisukus bus lengviau imtis drąsių sprendimų.

Ar turi mylimą ritualą, kuris šiame beprotišku tempu lekiančiame pasaulyje leidžia nepamiršti savęs?

Tailandietiški masažai. Po valandos intensyvaus kūno minkymo dingsta visos bėdos. :)

Na ir pabaigai – kas, tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Tai moteris, kuri žino, ko nori, bei kuriai nėra neįmanomų dalykų, nes ji gali ir nori nuolatos tobulėti. Ji supranta savo poreikius ir nebijo to išsakyti garsiai. Tai moteris, kuri myli save, moka save lepinti ir moka planuoti savo laiką bei randa laiko atsipūsti net ir įnirtingame darbų įkarštyje.

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll