Automobilių servisas, kurį valdo moteris?

Pokalbis su automobilių serviso Autospela įkūrėja Anželika Ilkevič

Nors šiuolaikiniame pasaulyje vis dažniau kalbame apie lyčių lygybę, tačiau Anželika pripažįsta – daugelis vis dar stipriai nustemba, kai ji pasako, jog turi autoservisą.

Šio mėnesio švytinčioji išties išskirtinė. Vos iš pirmųjų jos žinučių galima pastebėti, kokia charizmatiška yra Anželika, o moters užsidegimas derinti nesuderinamus dalykus ir ieškoti neįprastų sprendimų – visiškai „ima“ viršų. 

Šiandien Tau norime pristatyti vasario mėnesio Glow Of The Month – Autospela serviso įkūrėją, marketingo fanatikę ir charizmatišką moterį – Anželiką Ilkevič.

Susipažinkime – papasakok plačiau apie save. Kaip gimė tas noras būti šalia automobilių? Gal įkvėpė vaikystė, o gal kažkas kitas?

Noras būti tarp automobilių atsirado kažkaip palaipsniui savaime.

Mano tėtis visą gyvenime dirbo automobilių versle, todėl beveik visada buvau prie automobilių. Mano tėvai niekuomet neturėjo jokių stereotipų lyties klausimais, turbūt todėl mano brolis pasekė mamos medikės keliu ir šiuo metu yra gamtos mokslų doktorantas, o aš – tėčio pėdomis ir nėriau į automobilių verslą.

Nors vaikystėje svajojau būti balerina ir mokiausi baleto Menų gimnazijoje, su tėčiu žaisdavom žaidimą, kuomet važiuojant keliu iš tolo turėdavau įvardinti važiuojančių automobilių modelius, o paauglystėje, kuomet labiau pradėjau domėtis automobiliais, tėtis sakė, kad jei noriu dirbti su automobiliais, turiu juos pažinti vien iš variklio garso. Tuo metu tai atrodė neįmanoma ir priėmiau tai kaip juoką, bet dabar žinau, kad automobilio modelį iš jo variklio garso pažinti tikrai įmanoma. 

Galutinis supratimas, kad noriu būti su automobiliais atėjo po dalyvavimo automobilių parodoje paauglystės metu. Visa ta atmosfera man sukėlė labai daug gerų emocijų ir supratau, kad aš tikrai turiu tame dalyvauti. Na ir nuo to momento automobiliai mano gyvenime dalyvavo visuomet, kol galiausiai atsidūriau čia, kur esu dabar. 

Kiek laiko vystote savo veiklą?

Šiai įmonei šiuo metu yra 3 metai, tad galiu pasakyti – rimtas toddleris. :)

Kiek skirtingų veiklų vystote?

Jau tris metus užsiimam automobilių ardymo veikla, prieš du metus atsidarėm automobilių servisą, o prieš metus pradėjom prekiauti naudotais automobiliais. Šiuo metu turim tris, iš pirmo žvilgsnio, panašias veiklas. Bet tai realiai yra visiškai atskiri ir autonomiški įmonės skyriai, kurie bendradarbiauja tarpusavyje. Visų skyrių tikslai ir tikslinės rinkos yra skirtingos. Todėl man šiuo metu yra didžiausias iššūkis visus skirtumus apjungti ir sukurti vientisą įmonės visumą.  

Ar susilaukiate susidomėjimo iš moterų savo veikla?

Kažkokio didelio susidomėjimo gal ir nesulaukiu. Tačiau liūdna, nes girdžiu  ir neigiamų nuostatų.

Su kokiais sunkumais susidūrėte kurdama tokią veiklą?

Sakyčiau pradžioje lyties klausimas buvo aktualus, nes kūriau stereotipų neatitinkantį “šrotą”. Girdėjau įvairių nuomonių, kad “kažkokia blondinė nesąmones daro”. Šiuo metu visiškai to nejaučiu... Galbūt todėl, kad jau viskas susidėliojo: turim pastovius partnerius, kolegas.

Galbūt įrodžiau, kad nesu “kažkokia blondinė”. Dabar jau jaučiu, kad į mane žiūri “kaip į žmogų”, o ne “bobą”. 

Vienu didesniu iššūkiu pavadinčiau tai, kad šiai veiklai reikalingas Taršos leidimas, o norint jį gauti reikia atitikti daugybę (kartais net absurdiškų) aplinkosauginių reikalavimų.

Visų “popierių” sutvarkymas užtruko metus ir kainavo didelius pinigus. O kol tvarkai dokumentus – dirbti negali, todėl reikia galvoti iš kokių pinigų gyventi. Santaupų daug neturėjau, todėl reikėjo kažkaip suktis :)

Dar vienas didesnis iššūkis - darbuotojų paieška.

Manau, visose srityse yra sunku rasti gerus ir motyvuotus darbuotojus. Tačiau šioje vietoje aš susidūriau su dar viena problema - požiūriu į mano lytį. Labai gaila, bet dar tikrai yra daug vyrų, kurie tiesiog negali pakęsti vadovaujančių moterų. Dar ypač, kai tai yra “vyriška” sritis.

Laimei per šiuos metus pavyko suburti puikų kolektyvą - 7 vyrukus ir  merginą automechanikę :)  

O kadangi mūsų vyrukai nėra “seksistai”, ši įmonės bendravimo kultūra puikiai atsispindi ir bendravime su serviso klientėmis. 

Kokias aktualias paslaugas galima atrasti jūsų veikloje kitoms moterims?

Teikiam praktiškai visas automobilių remonto paslaugas bei garantuojam sąžiningumą, skaidrumą, atliktų darbų kokybę bei malonų aptarnavimą. :)

Kaip atrodo jūsų darbo diena?

Mano darbo diena – labai geras pavyzdys, kaip neturėtų būti :)

Visiškas chaosas, daug “multitaskinimo”. Darbo diena dažniausiai nesibaigia 17 val., – vakare užmigdžius vaikus dažnai tenka padirbėti, bet tam laikui pasilieku malonius darbus.

Dažnai tenka ir savaitgaliais padirbėti, pavyzdžiui, nuvažiuoti į kitą miestą nupirkti automobilį. Toks gyvenimas privedė prie išsekimo, todėl toliau bandau keisti gyvenimo būdą, atkreipiant dėmesį į mitybą ir poilsį.

Šiuo metu turiu 8 darbuotojus, kuriems stengiuosi maksimaliai deleguoti darbus. Esu įsitikinus, kad tai tik verslo pradžia, jis dar mano mažas vaikutis, todėl artimiausioj ateity norėčiau turėti bent dvigubai didesnę komandą. 

Ką Jums asmeniškai suteikė narystė Klube?

Šią bendruomenę labai vertinu dėl mano nuomone svarbiausių dalykų - pažinčių, informacijos gausos ir palaikymo. 

Kas Jūsų nuomone yra spindinti moteris?Mano nuomone, tai moteris, kuri veikia gyvenime tikrai tai, kas kai patinka ir nuo to “kaifuoja”.

Anželiką rasi čia: 

Instagram – @autospela_servisas

Autoserviso adresas: Aukštoji g. 56, Karklėnai, Vilniaus raj.

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll