Susipažinkime – papasakokite plačiau apie save. Kaip gimė idėja kurti tokią veiklą? Kas tai įkvėpė?
Esu Eglė, Kunu.studio ir Kun/u šokio teatro įkūrėja. Šokis visada buvo mano gyvenimo dalis. Idėja įkurti šokio teatrą ir studiją gimė iš didelio noro dalintis šia meile su kitais. Įkvėpė ilgametė patirtis šokyje, tačiau galutinis postūmis įvyko tuomet, kai supratau, kad noriu sukurti erdvę, kurioje galėtume dalintis patirtimi bei skleistis kūrybai ir menui. Vienas svarbus gyvenimo etapas man aiškiai parodė – per judesį galima gydyti, augti ir įkvėpti.
Kiek tiksliai laiko vystote savo veiklą?
Kunu.studio įkurta nuo rudens, o teatras įsikūrė 2023 m. pabaigoje, tačiau visa tai brendo ilgai – tiek per mano, kaip šokėjos, tiek kaip choreografės bei padagogės kelią. Studijoje jau turime nemažai šokio ir judesio entuziastų, kurie užsiėmimus pas mus lanko visą sezoną.
Kiek skirtingų veiklų vystote?
Veikla labai dinamiška, apimanti:
- Šokio pamokas vaikams, jaunimui ir suaugusiems – tiek technikos, tiek kūrybinio judesio.
- Šokio teatro spektaklių kūrimą – kuriame originalius sceninius darbus, dalyvaujame festivaliuose, bendradarbiaujame su menininkais.
- Edukacinius projektus – dirbtuvės, vaikų stovyklos, šokio terapijos užsiėmimai.
Ar planuojate plėsti savo verslą toliau ir siūlyti paslaugas ne tik Lietuvoje?
Taip, plėtra – natūralus mano kelio tęsinys. Su šokio teatru turime minčių išvykti gastrolių į užsienį. Tai pat siekiame bendradarbiauti su užsienio choreografais bei pedagogais – pasikviesti juos į Lietuvą.
Ar susilaukiate vis daugiau susidomėjimo savo veikla iš kitų moterų?
Tikrai taip – ypač moterys vis dažniau ieško erdvės, kur galėtų labiau grįžti prie savęs ir savo kūno be vertinimo. Šokis joms tampa kaip terapija, moterys pasidalina, jog jaučia pozityvius pokyčius po šokio pamokų. Džiaugiuosi matydama, kaip po užsiėmimų jos išeina su švytinčiomis akimis, laisvesnės, labiau pasitikinčios savimi.
Su kokiais sunkumais susidūrėte kurdama verslą?
Kaip ir daugelyje kūrybinių veiklų, didžiausias iššūkis buvo balansuoti tarp meno ir verslo – kaip išlaikyti kokybę, kūrybiškumą ir kartu užtikrinti finansinį stabilumą. Taip pat reikėjo daug drąsos tikėti savo idėja net tada, kai aplinka dar nesuprato jos pilno potencialo. Kol kas financiškai stabilesnė yra studijos veikla, mes dar tik įsivažiuojame. Lietuvoje gyventi tik iš kūrybos nėra paprasta. Tačiau, šios dvi veiklos papildo viena kitą, jaučiu kaip mano verslo gyslelė gali plėstis auginant šokio mokyklą. O į mano spektaklius vėliau ateina mano buvę ir esami mokiniai. Kaip tik neseniai įvyko mano kurto spektaklio premjera sostinėje, per kultūros naktis, atvyko apie 600 žmonių į patyriminį spektaklį ,,Tarp kūnų, Tarp sienų".
Kokias aktualias paslaugas galima atrasti jūsų veikloje kitoms moterims?
Moterims siūlome:
- baleto pamokas
- šiuolaikinio šokio pamokas
- šokio terapijos užsiėmimus
- tempimo užsiėmimus
- moters kūno pajautimo, laisvės ir drąsos judėjime kursus.
Kaip atrodo Jūsų darbo diena, kiek turite kolegų, galbūt galvojate apie dar didesnį komandos augimą?
Mano diena – labai dinamiška. Nuo repeticijų salėje iki susitikimų su kūrybine komanda ar organizacinių klausimų sprendimo. Šiuo metu turiu nedidelę, bet labai atsidavusią komandą, studijoje dirba 4 mokytojos, šokio teatro komandoje yra 9 žmonės. Planuojame augti – atidaryti dar vieną erdvę arba persikelti į didesnę studiją, ieškau komunikacijos ir projektų koordinatorių.
Ką Jums asmeniškai suteikė SIG Klubo narystė?
SIG Klubas man – tai palaikymo tinklas, įkvėpimo šaltinis ir augimo terpė. Čia jaučiu moterų jėgą, kur viena kitą palaikome ne konkurencijoje, o bendrystėje. Bendruomenė man labai svarbi augimui ir tobulėjimui.
Kas, Jūsų nuomone, yra spindinti moteris?
Spindinti moteris man yra ta, kuri mėgaujasi tuo ką daro, gali įkvėpti ir kitus veikti bei tobulėti, kuri nebijo sunkumų ir iššūkių, bet eina tiesiai link tikslo, neklausydama ką aplinka sako ir galvoja.