Sėkmingo prekės ženklo kūrimas, kurį paskatino motinystė.

Pokalbis su prekinio ženklo „Lines to Shapes“ įkūrėja Julija Kviecinskiene

Nors šio pokalbio pašnekovė Julija savo profesinį kelią pradėjo kaip veterinarijos gydytoja, o ir asmeninės veiklos vystymo ji visada baidėsi. Šiandieną moteris yra pasukusi į visiškai kitą sritį, kurios netikėtai ėmusis įrodė sau, jog verslą kurti gali bet kuri. Tereikia patikėti savo idėja ir imtis jos įgyvendinimo.

„Ilgą laiką dėjau ranką prie širdies ir sakiau „na jau aš savo verslo tikrai niekada neturėsiu“, bet kai nutinka dideli gyvenimo pokyčiai, prasideda permąstymai.“ – pasakoja prekinio ženklo Lines to Shapes bendraįkūrėja Julija Kviecinskienė.

Interviu Julija dalijasi buvusia baime pradėti verslą, sėkmingu startu, įkvėpimo paieškomis bei kompromisų ieškojimu kuriant naujus baldų dizainus kartu su vyru.

Susipažinkime – papasakok plačiau apie savo veiklą ir užgimusią idėją. 

„Lines to Shapes“ veikla žengė pirmuosius viešus žingsnius būnant motinystės atostogose.

Ilgą laiką dėjau ranką prie širdies ir sakiau „na jau aš savo verslo tikrai niekada neturėsiu“, bet kai nutinka dideli gyvenimo pokyčiai, tokie, kaip vaiko gimimas ir yra sudrebinami Tavo asmeniniai pamatai, prasideda permąstymai.

Vienas iš jų ir buvo, kaip tik bandyti vystyti savo verslą. Veterinarės darbe kūrybos, dizaino sprendimų mažai, tačiau dar studijų metais buvau supažindinta su keramikos užsiėmimais, domėjausi siuvimu, nuo vaikystės patiko vizažas ir jo pasaulis, tad kūrybinė gyslelė visuomet buvo, matyt laukė tinkamo laiko.

Kaip nusprendei pradėti baldų atnaujinimo veiklą? 

Mintis pradėti vystyti šią veiklą kilo prieš 3 metus, kai kartu su vyru remontavome namus. Nedidelio biudžeto stabdomi darėme viską patys. Negalėjome sau leisti naujų baldų „čia ir dabar“, nusprendėme atnaujinti seną komodą. Galvojom nusidažysim ir tiek, bet kilo mintis susikurti ir pasigaminti naujus stalčių fasadus, kadangi nei vienas neturėjome patirties dirbant su braižymo sistemomis, vyras ėmėsi šios naujos veiklos, man liko labiau kūrybinė dizaino dalis, aksesuarų ieškojimas ir priderinimas.

Ne viskas pavyko iš pirmo karto, bet galiausiai rezultatas tikrai labai džiugino, draugai nustebdavo, kad mes patys taip atnaujinome šį baldą. Tai tikrai paskatino realizuoti į kai ką daugiau.

Visuomet kirbėdavo pabandyti kokį Do It Yourself projektėlį, bet vis surasdavau priežasčių, kodėl ne: „nesu bandžiusi, nepavyks; neturiu visų reikiamų įrankių – daug visko prisipirkti; o jeigu nesigaus taip kaip įsivaizduoju?“ Pavykęs projektas iškėlė mintį – galbūt ir kiti žmonės susiduria su tokiomis mintimis? Gal mes galime padėti atsikratyti šių įsitikinimų, palengvinant atnaujinimo procesą? Kad galėtume tai padaryti, nusprendėme pritaikyti šį konceptą kitiems baldams.

Vienu metu veikla buvo šiek tiek apleista, o vėliau jos ėmėtės iš naujo. Kas paskatino sugrįžti?

Požiūrio keitimas, įsitikinimų atsikratymas padėjo vėl sugrįžti prie idėjos. Nepagrįstos baimės ilgą laiką valdė mano gyvenimą, pagaliau norėjosi pokyčių ir drąsos imti  gyvenimą į savo rankas. O kas bus, jeigu nepasiseks?

Na, būsiu pamėginusi, o ne galvosiu „o jeigu būčiau...“. Gimus dukrai norėjosi visą dėmesį koncentruoti į naują rolę, bet Lines to Shapes nebuvo pamiršta, tik pastumta numeriu žemiau prioritetų sąraše. Tikrai daug teko išmokti, sėdėti valandų valandomis bandant išgryninti idėją, ieškoti, kurti ir likus vienam žingsniui – nenorėjau nubraukti viso darbo ir nepaleisti dienos švieson mūsų antro „beibio“.

Dirbi su vyru, ar nebūna sudėtinga rasti kompromisą kūrybiniame procese? Kaip sprendžiate nesutarimus, jeigu tokių būna?

Kompromisus rasti kaskart darosi lengviau. Kaip tik stengiamės vienas kitą papildyti, suprasti, kad du skirtingi žmonės gali skirtingai matyti pasaulį. Tai plečia mūsų akiratį, leidžia pateikti daugiau dizaino sprendimų klientams.

Kur semiatės idėjų, kuomet jų pritrūksta?

Naujiems dizainams semiamės idėjų iš visur. Skamba kaip klišė, bet tai tiesa. Mėgstu vaikščioti po miestą (gyvenu Vilniuje), tad įkvepia paprasti dalykai, seni langai, durys. Ieškau įkvėpimo knygose, žurnaluose, parodose ar baldų ir dizaino mugėse, paskaitose apie baldų atnaujinimą, interjero dizainą. Įkvepia ir socialinė medija. Nuostabu, kokie žmonės yra kūrybingi!

Kas, Jūsų nuomone, yra spindinti moteris?

Ji – iš pančių išsilaisvinusi, spinduliuojanti meile sau, tikinti tuo, ką daro. Žinoma, būna dienų kaip tyčia, visiškai normalu jaustis priešingai, tačiau ji žino, kad atsities, sugrįš dar tvirtesnė ir pasiryžusi kovoti už tai, kas jai svarbu.

Juliją rasi čia:

Internetinis puslapis – Lines to Shapes

Instagram – @linestoshapes

Facebook – Lines To Shapes

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE