Kaip pradėti nuosavą mokymų verslą?

Pokalbis su „laisvakede.lt“ įkūrėja Jevgenija Ešvovičiūte

„Mes visos užimame tam tikras kėdes: kandidatės, vadovės, specialistės, lektorės ir t.t., o aš padedu tą kėdę užimti ir joje sėkmingai augti!" – pasakoja mokymų projekto laisvakede.lt įkūrėja Jevgenija.Tai pokalbis, kurį rekomenduojame kiekvienai, norinčiai pradėti savo mokymų verslą, pasirūpinti savo komanda ar susirasti savo svajonių darbą (o jo gale rasi ir specialų pasiūlymą tai padaryti)!

Susipažinkime – papasakok apie save, savo veiklą bei kaip ją pradėjai.

Esu Jevgenija Ešvovičiūtė, personalo valdymo (HR) bei karjeros konsultantė ir mokymų vedėja. Vedu HR kursus bei mokymus darbo paieškų, atrankų, efektyvios komunikacijos, konfliktų valdymo, komandos formavimo, vadovavimo ir kitomis temomis pavieniams asmenims ir organizacijoms.

HR srityje skaičiuoju 7-tus metus, atrankos, mokymai, naujų darbuotojų įvedimas, motyvacija, konsultavimas – mano kasdieninės veiklos. Personalo vadovės kėdėje sukūrusi procesus nuo nulio pajaučiau, kad patirtimis ir žiniomis noriu dalintis plačiau, taip gimė CV ir darbo pokalbio konsultacijos, o bei socialinių tinklų paskyros @laisvakede.

Laikui bėgant pajaučiau išaugusi iš samdomo darbo marškinėlių ir priėmiau sprendimą iškeisti personalo vadovės kėdę į jaunos verslininkės. Gavusi finansavimą su tarptautine verslininkų programa išvykau auginti savo verslo. Per pusę metų pasileidau savo svetainę laisvakede.lt, sukūriau rinkodaros ir soc. tinklų strategiją, kainodarą, vizualus, toliau plėtojau mokymų programas. Grįžusi į Lietuvą toliau sėkmingai vedu mokymus ir konsultacijas, taip pat pasiūliau ir e-mokymų formatą.

Ne paslaptis, kad tiek Tavo asmeninis prekinis vardas, tiek projektas „LaisvaKėdė“ itin išaugo būtent per paskutinius metus. Kas padėjo to pasiekti?

Vystydamos savo asmeninį prekės ženklą, turime būti matomos, žinomos, girdimos. Tą ir dariau pastaruosius pusantrų metų. Mane dažnai galima išgirsti live'use, renginiuose, spaudoje. Daug turinio kuriu pačiuose soc. tinkluose – žmonės vertina konkrečias ir praktiškas rekomendacijas. Taip pat nemažai yra mane rekomenduojančių ar besidalinančių mano įrašais. Manau, tai ir yra pagrindinės priežastys.

Ką galėtum patarti moterims, kurios taip pat norėtų dalintis savo sukauptu žinių bagažu, tačiau nežino, nuo ko pradėti, ar nedrįsta?

Pirmiausia, užduočiau sau klausimą: „Ar turiu kuo pasidalinti?“ Ir, jei Jūsų atsakymas – taip, judėkite į priekį mažais žingsneliais. Susikurkite soc. tinklų paskyras, dalinkitės savo rekomendacijomis ar įžvalgomis. Tai kaip lakmuso popierėlis – parodys, ar žmonėms Jūsų temos aktualios. Organizuokite live, dalyvaukite nemokamuose renginiuose, dalinkitės savo žiniomis, tai irgi geras pasitestavimas. O toliau belieka startuoti su pirmais mokymais, galite juos daryti online ir pigiau nei rinkos kainos. Tada patiriate mažesnę įtampą, o sulaukus susidomėjimo, jaučiatės motyvuotos tęsti tai, kas pradėta. Taip viskas ir užsisuka.

Kokius trumpus patarimus galėtum duoti šiandieniniams darbdaviams, siekiantiems užtikrinti, kad jų darbuotojai jaučiasi gerai?

Visą laiką sakau, kad be komandos mes esame niekas, nes organizacijos gyslomis teka jos darbuotojai. Darbdaviai turi būti orientuoti ne tik į rezultatą ar pelną, bet ir, svarbiausia, į žmones, kurie tą rezultatą ir sukuria. Ir tam tikrai nebūtini dideli biudžetai.

Darbdaviams rekomenduoju keletą dalykų:

· Tinkamai organizuokite atrankos procesą – atsirinkite komandos narius, kurie tinka tiek kultūriškai, tiek ir iš kompetencijų pusės.

·  Įveskite naujus darbuotojus į organizaciją – neretai girdžiu, kaip nauji komandos nariai nesulaukia pakankamai dėmesio. Skirkite laiko, apgalvokite įvedimą, juk tai naujas komandos narys, kuris nieko dar nežino apie jūsų organizaciją.

·  Motyvuokite savo darbuotojus – Jūsų darbuotojai nori jaustis įvertinti, pripažinti, pastebėti. Darbuotojų mokymai, teisinga ir sąžininga atlygio politika, nepiniginės soc. naudos (pvz., renginiai, gimtadienio dovanos, papildomos laisvos dienos, bendri pietūs), veiklos vertinimo pokalbiai, mažų bei didelių pergalių šventimas ir konstruktyvus grįžtamasis ryšys yra tai, kas prisideda prie darbuotojų išlaikymo.

O ką galėtum patarti svajonių darbo ieškančioms moterims?

Ieškančioms savo svajonių darbo, galiu pasakyti, kad jį tikrai rasite. Tik svarbu suprasti, jog darbo paieška – irgi darbas. Todėl šiai paieškai reikia ruoštis. Dažnai konsultuoju puikias savo srities profesionales, kurios puikiai atliktų savo darbą, bet nesugeba tinkamai įžodinti ir perteikti savo patirčių atrankos procese.

Tinkamas, konkretus gyvenimo aprašymas, pasiruošimas darbo pokalbiui yra itin svarbūs. Gebėkite trumpai ir aiškiai prisistatyti, pasidomėkite apie įmonę, būkite pasiruošusios klausimus – tai rodo Jūsų susidomėjimą. 

Tradicinis mūsų naujienlaiškių klausimas - kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Spindinti moteris yra ta, kuri daro tai, ką myli, ir myli tai, ką daro!

Jevgeniją ir laisvakede.lt gali rasti čia:

Internete - www.laisvakede.lt

Instagram - @laisvakede

Facebook - @laisvakede

LinkedIn - Jevgenija Ešvovičiūtė

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE