Hobis išaugęs į nuosavą verslą tiesiog namuose

Pokalbis su „Molinės virtuvės“ įkūrėja Alberta Saukaityte

Alberta – dailės mokytoja bei keramikos studijos „Molinė virtuvė“ įkūrėja. Kartu su draugėmis pradėjusi lipdyti tiesiog savo bute, Alberta hobį netruko išauginti iki nuosavo verslo.

„Tačiau vienas dalykas nepasikeitė!“ – pasakoja ji. „Vis dar lipdau virtuvėje, o joje atsiranda vis daugiau nepažįstamų žmonių, kurie laikui bėgant tampa neatskiriama „Molinės virtuvės“ augimo ir tobulėjimo dalimi.“

Tavęs laukia itin šilta ir jauki Albertos bei jos „Molinės virtuvės“ istorija – kviečiame susipažinti!

Susipažinkime – papasakok apie save ir savo veiklą.

Esu Alberta „Molinės virtuvės“ keramikos studijos įkūrėja. Padedu įvairaus amžiaus žmonėms atrasti laisvę kurti, mėgautis procesu, šeimoms atrasti keramiką, kaip veiklą, kuri suartintų, o nuo darbo pavargusius žmones pakrautų naujomis idėjomis ir džiaugsmu kurti. 

Be augančio verslo, kiekvieną darbo dieną anksti keliuosi ir keliauju į Vilniaus Tuskulėnų gimnaziją, kur įvairaus amžiaus vaikus mokau dailės bei auginu kūrybingą jaunąją kartą.

Kaip prasidėjo "Molinės virtuvės" veikla?

Rodos neįmanoma idėja įkurti keramikos studiją gimė nuomojamo buto virtuvėje Vilniaus mikrorajone – Fabijoniškėse, lipdant su geriausia drauge. Tuo metu, baigusi taikomosios keramikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, laviruodama tarp dviejų mylimų darbų, atradusi laisvą akimirką lipdydavau virtuvėje. Pasikviesdama draugus į svečius juos įkvėpiau išbandyti šį amatą ir lipdydavome drauge. Kol visa tai išsivystė į verslą nuo nulio, per metus sukauptų santaupų iš mokytojos atlyginimo dėka, galėjau investuoti į pagrindines priemones ir pradėti verslą savo naujuose namuose.

Kaip pavyksta šiltai priimti kiekvieną į Tavo studiją užsukantį asmenį ir padėti jam jaustis jaukiai bei drąsiai?

Pagrindinė taisyklė, kurios visuomet laikausi – kiekvieną „Molinės virtuvės“ lankytoją priimti kaip geriausią draugą. Visuomet pasitikti su šypsena ir atiduoti tiek, kiek galiu, kad kiekvienas jaustų išskirtinį dėmesį, kokybę, profesionalumą bei, svarbiausia, pamiltų procesą. 

Man svarbi kiekviena detalė pasitikimas su nuoširdžia ir šilta šypsena, dėmesys, pagalba proceso metu, juokeliai, kurie priverčia nusišypsoti kiekvieną, grįžtamasis ryšys, išskirtinis keramikos pakavimas, nenutrūkstantis bendravimas po proceso. 

Keramikos kursų metu nuodugniai renku lankytojų prisiminimus ir užfiksuoju proceso momentus nuotraukomis. Jomis pasidalinu su lankytojais, tam, kad jie galėtų visiškai pasinerti į procesą ir nepergyventi dėl prisiminimų. 

Ir dar daugybė mažų smulkmenų, kurios slypi proceso užkulisiuose bei sukuria ypatingą ryšį su kiekvienu iš „Molinės virtuvės“ svečių.

Džiaugiuosi, kad man pavyko sukurti erdvę, kurioje žmonės jaučiasi kaip namuose, iš kurių nesinori išeiti – juose visuomet skamba muzika, aidi juokas, aplanko ramybė ir įkvėpimas.

Ką pasakytum moteriai, kuri svajoja pradėti savo verslą ir imtis "netradicinės" veiklos, tačiau bijo tai padaryti

Priimdama sunkius sprendimus, visuomet pagalvoju „Geriau padaryti ir gailėtis, negu gailėtis, kad nepabandei“. Tai visuomet mane motyvuoja bandyti ir siekti to, apie ką svajoju. Jei iš tikrųjų nuoširdžiai tiki, kad tai tau suteiks laimės ar bent kokios nors naudos, neabejok ir daryk. 

Nebijok klysti, parklupti ir vėl atsistoti. Tai kelionė, kuri tave užaugins greičiau nei bet kas kitas. Kad ir kaip bus sunku, visuomet prisimink dėl ko tai pradėjai ir patikėk manimi, finišo tiesiojoje liksi laiminga. 

Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Moteris, kuri tiki savimi, dievina tai, ką daro, mėgaujasi kiekviena gyvenimo akimirka ir tuo geba spinduliuoti bei dalintis su kitais. Nuolat tobulėjanti, nebijanti priimti iššūkius, spinduliuojanti vidine ramybe ir pozityvu, mokanti išlikti savimi bet kurioje gyvenimo situacijoje. 

Albertą ir "Molinę virtuvę" gali rasti čia:

Tinklapis - www.molinevirtuve.lt

Instagram - @moline_virtuve

Facebook - @Molinevirtuve

#1 veiklių ir versliųmoterų Klubas Lietuvoje

TAPK NARE
//new scroll