Kaip mesti žalingą samdomą darbą ir pradėti kurti svajonių verslą?

Pokalbis su masažuotoja bei „VA kūno terapija“ studijos įkūrėja Violeta Juciūte

Šį kartą Tau norime pristatyti be galo įkvepiančią, ambicingą ir užtikrintai savo tikslų siekiančią asmenybę – Violetą Juciūtę. Violeta prie She Is Glowing Klubo bendruomenės prisijungė draugės paskatinta ir teigia, jog už tai ji jaučiasi be galo dėkinga. Nors masažuotoja Violeta klubo narystėje skaičiuoja dar tik pirmąjį mėnesį, ji jau spėjo pakerėti ir įkvėpti be galo daug švytinčiųjų. Šio mėnesio Glow Of The Month herojė kiekvieną iš mūsų tik dar kartą patikino, jog viskas yra pasiekiama, jeigu tik to trokšti.

Šios pašnekovės nesustabdė regėjimo negalia bei įvairiausios kitos sveikatos problemos, o patirtas mobingas ir nuolatinis terorizavimas darbe, ir, kaip pati sako „apsinuodijimas darbdaviais“ suteikė didžiulį postūmį susikurti mylimą ir jau penkerius metus besitęsiančią veiklą, kurią sukūrė savo rankomis.

Šiame interviu su Violeta aptarėme jos veiklos pradžią, nuolatos lydėjusią gydytojos balto chalato viziją, kuri virto realybe bei skaudžius išgyvenimus samdomo darbo rėmuose, po kurių reikėjo laiko atsistatyti. Esame tikros, jog šis pokalbis Tave įkvėps dar ryžtingiau siekti savosios svajonės, nesvarbu, kiek nesėkmingų bandymų iki jos įgyvendinimo reikės išgyventi, svarbu tai, kiek laimės ir meilės pajusi tuomet, kai viskas jau bus įveikta.

Susipažinkime – papasakok plačiau apie save. Kiek laiko vykdai savo veiklą?

Esu Violeta, šiuo metu man 27 metai, tiesą pasakius, niekuomet negalvojau, jog būsiu masažuotoja, tačiau nuo pat mažens save įsivaizdavau su baltu gydytojos chalatu. Tarsi jaučiau šiai sričiai pašaukimą, bet buvo sunku išsigryninti, ką tiksliai aš veiksiu su tuo baltu chalatu. Galvoje sukosi mintys apie laboratorijas, bandymus ir įvairiausius eksperimentus. Vizijos vedama tam ir ruošiausi, įstojau į biofizikos studijų sritį, deja, studijos buvo ne man ir po pirmųjų metų susidūriau akis į akį su baime, nežinojau, ką noriu veikti toliau.

Po ilgų svarstymų nuo balto chalato nepabėgau, pasirinkau kosmetologijos studijų programą ir pradėjus praktikuotis masažų srityje, įsimylėjau. Tuomet dar užtikrintai negalėjau pasakyti, jog tai yra mano pašaukimas, tačiau užgimusi meilė paskatino įgyti diplomą, kuris su daugybė papildomų praktikų ir įvairiausių kitų mokymų suteikė man galimybę suktis šioje srityje jau penktus metus!

Kabinetą įsirengei savarankiškai, kodėl priėmei tokį sprendimą?

Sakyčiau, jog visada pasižymėjau savarankiškumu. Mėgstu, kad mano idėjos būtų įgyvendintos būtent taip ir ne kitaip, o būdas tai užtikrinti – daryti pačiai. Jaučiu polinkį įvairiems darbams, kuriuos kuriame būtent savo rankomis, galbūt būtent dėl šios priežasties ir tapau masažuotoja?

Man patinka, jog kurdama savo rankomis, žinau, kur patingėjau ar padariau klaidų. Patinka pamatyti, kur galima dar pasimokyti, na, o jei kas netinka ar nepatinka, visuomet žinau, ką galiu kaltinti, tad darydama viską savo rankomis išvengiu daug nemalonių siurprizų.

Kada supratai, jog negali dirbti kitiems, nuo ko prasidėjo masažuotojos profesija?

Natūralu, jog karjeros pradžioje turėjau įgauti kuo įmanoma daugiau patirties, tad pradėjau nuo SPA, ten dirbant pajaučiau spaudimą įtilpti į kažkieno apibrėžtus rėmus, grįžtamojo ryšio iš klientų galima sakyti beveik nebuvo, tai buvo vienas iš esminių faktorių, kuris paskatino mane ieškoti kitų sprendimų. Manau daugelis narių pritars, jog negaunant grįžtamojo ryšio yra be galo sunku tobulėti.

Tad nusprendžiau, jog reikia pokyčių, pasukau į ambulatorinę reabilitaciją, ir, turiu pasakyti, jog atgijau, įvairios ligų istorijos, kasdien vis šviesesni pacientų veidai ir mažėjantis jų skausmas, tai padėjo įprasminti visas sukauptas žinias ir turimus įgūdžius, tačiau visada yra BET. Nuolatinis direktorės naudojamas mobingas, terorizavimas ir antroji karantino banga mane visiškai sudegino. Netinkama aplinka paskatino palikti darbo poziciją ir gydytojos uniformą pakabinti į tamsiausią spintos kampą.

Po nesėkmingų dviejų bandymų kitose darbo sferose supratau, jog metas nustoti žaisti darbdavių loteriją ir atėjo metas sukurti kažką savo.

Kabinetą įsirengei savarankiškai, kodėl priėmei tokį sprendimą?

Sakyčiau, jog visada pasižymėjau savarankiškumu. Mėgstu, kad mano idėjos būtų įgyvendintos būtent taip ir ne kitaip, o būdas tai užtikrinti – daryti pačiai. Jaučiu polinkį įvairiems darbams, kuriuos kuriame būtent savo rankomis, galbūt būtent dėl šios priežasties ir tapau masažuotoja?

Man patinka, jog kurdama savo rankomis, žinau, kur patingėjau ar padariau klaidų. Patinka pamatyti, kur galima dar pasimokyti, na, o jei kas netinka ar nepatinka, visuomet žinau, ką galiu kaltinti, tad darydama viską savo rankomis išvengiu daug nemalonių siurprizų.

Kaip manai, kodėl žmonės neklauso savo kūno siunčiamų signalų? Kokios to pasekmės?

Žmonės nuo pat mažens yra mokomi slopinti savo emocijas, poreikius. Esu tikra, jog kiekviena iš mūsų yra girdėjusi tokias frazes, kaip: „neverk, nieko čia tokio nebuvo, neperdėk, juk neskauda.“ Būtent dėl šios priežasties nuo pat vaikystės esame linkę atmesti savo kūno pojūčius, kaip nereikšmingus. Na, o kuomet suaugame, prie visų šių traumų ir nemokėjimo savęs gailėti prisideda laiko taupymas ir dar didesnis pojūčių atmetimas: „Ai praeis, neturiu laiko sirgti.“

Visa tai labai stipriai veikia mūsų nervinę sistemą, o ją pagydyti yra be galo sudėtinga. Bandydama mus pažadinti ir atkreipti dėmėsį į savo kūną, ji siunčia mums keistus, kartais nepaaiškinamus skausmus ir ligas. Mes – slopiname vaistais. Galutinė stotelė – perdegimas, depresija, psichosomatiniai sutrikimai.

Pildydama Glow Of The Month anketą paminėjai, jog turi regėjimo negalią, yra merginų, kurios nedrįsta pradėti mylimos veiklos dėl įvairiausių faktorių, ar galėtum pasidalinti, ar kada nors pati save stabdei dėl šios negalios?

Jog esu silpnaregė ir turiu regėjimo negalią sužinojau pakankamai vėlai, tad tiesiogiai manęs nestabdo. Tačiau pagalius į ratus kiša kiti faktoriai: nerimas, depresija, perdegimas, ADHD. Mano karjeros kelyje buvo visko, kiekvienam iš paminėtų dalykų reikia laiko, bandyti tvarkytis, susitaikyti.

Atsiradus psichologiniams ar psichiniams sutrikimams, 100 procentų jais neatsikratysime, jie lydės mus visą likusį gyvenimą, tačiau ligos, sutrikimai ir kitokie negalavimai bei trukdžiai, neapibrėžia mūsų asmenybių, tai labiau asmenybės strazdanėlės ir randeliai. Įdomybės, kurios suteikia žmogui kitoniškumo, kitokį gyvenimo pajautimą ir matymą. Mano nuomone, tai tik padaro gyvenimą skanesnį.

Kaip apibūdintumei spindinčią moterį?

Sakyčiau, jog spindinti moteris yra ambicinga, kuri nuolatos bando ką nors sukurti, išmokti ką nors naujo, ta, kuri sugeba atrasti save net ir labiausiai kasdieniškoje veikloje. Manau, kad toks tas mūsų moteriškas pradas.

Violetą gali rasti čia:

Facebook – Violeta Juciūtė

Instagram – @vakunoterapija

//new scroll