Apie darbą sau ir veidotyros ypatumus

Pokalbis su veidoskaitos trenere Ugne Geniene

Ar žinojai, kad verslumą ar kitas charakterio savybes galime atpažinti atkreipus dėmesį į savo smakrą? Būtent taip, stebėdama ir analizuodama veiduose užkoduotą informaciją, geriau save pažinti šimtams žmonių padeda šio mėnesio Glow Of The Month herojė Ugnė!„Klientų atsiliepimai ir jų ryšys mane tiek stipriai įprasmindavo, kad nesvarbu, kokia per dieną užsisukusi tarp teisės aktų, posėdžių ir sutarčių aš būdavau, konsultacijų vakarai man tapdavo didžiausias malonumas ir desertas sielai.“ – pasakoja sertifikuota koučingo specialistė ir veidoskaitos trenerė Ugnė Genienė.

Norą pasinerti į pastarąją sritį Ugnė pajuto po savo asmeninės veidoskaitos konsultacijos, tačiau tuomet ji nė negalėjo pagalvoti, kad vieną dieną tai taps jos pagrindine veikla. Visgi, šiandien Ugnė yra viena žinomiausių veidoskaitos trenerių Lietuvoje, sėkmingai plečianti ir auginanti savo veiklą. Kaip jai tai pavyko? Apie Ugnės kelią dabartinės veiklos link bei drąsą imtis pokyčių kalbamės šiandienos interviu!

Susipažinkime – papasakok apie save ir savo veiklą.

Šiandien, po įvairių patirčių ir gyvenimo atradimų, man turbūt jaukiausiai pristatyti save – esu Ugnė. Pagal išsilavinimą esu teisininkė, o po universiteto baigimo visuomet dirbau administracinį, samdomą darbą.

Visgi, mano darbo dienos pabaiga niekuomet nesibaigdavo darbo grafike nurodytu laiku. Aš nuolatos, papildomai kažkuo domėjausi ir dažniausiai tai buvo viskas, kas susiję su žmogumi – nuo teisės iki psichologijos ir nestandartinių savęs pažinimo būdų. Taip beieškodama atradau žmogaus pažinimą per veido bruožus, kuris šiai dienai vis labiau tampa mano pagrindine veikla. Taigi, esu sertifikuota veidoskaitos trenerė, koučingo specialistė (ICF patvirtinta programa).

Minėjai, kad šia veikla susidomėjai po savo pačios veidoskaitos konsultacijos. Ar galėtum apie savo veiklos pradžią papasakoti plačiau?

Tikrai taip, aistra šiai veiklai „užsikrėčiau“ po savo asmeninės veidoskaitos konsultacijos. Po savo asmeninės patirties suvokusi, kiek daug informacijos gali suteikti mūsų veidai, aš pradėjau vis labiau gilintis į šią sistemą. Užsirašiau pirmam pasibandymui į bazinį kursą, kuris buvo tarsi „ledai per stiklą,“ o man norėjosi sužinoti vis daugiau ir giliau – kaip ir su kuo tai „valgoma“, kaip galima tai pateikti kasdieninėje serviruotėje ir t.t.

Kadangi pati esu labai praktiška asmenybė (tai parodo mano trumpa nosis) smalsumas vis labiau augo. Labai puikiai pamenu, kaip nuėjau į renginį, kuriame dalyvavo tų metų veidoskaitos treneriai. Įėjus į konferencijos salę mane apėmė nenumaldomas jausmas... Pamenu, žiūriu į sceną ir visu kūnu jaučiu – kitais metais aš stovėsiu tenai! Tai buvo toks stiprus patvirtinimas, kad į veido bruožų mokslus nėriau stačia galva. Pasibaigiau didįjį kursą (master class), vėliau buvo atranka į veidoskaitos trenerių kursą, kurį pabaigiau raudonu diplomu, ir kaip mano Mokytojas pasakė „už tavąjį gylį“. Taip ši veikla savalaikiai įsikomponavo mano kasdienybėje ir tapo savotišku gyvenimo būdu.

Ne paslaptis, kad ilgą laiką derinai veidoskaitą su savo ilgamečio samdomo vadovaujančio darbo pozicija. Kas įpūtė drąsos ir paskatino pradėti dirbti tik sau?

Pradžioje galvojau, kad tai bus tik įrankis, kuris paįvairins, o gal ir palengvins mano kasdieninę rutiną – padės man pačiai bendraujant su kolegomis, artimaisiais ar draugais. Tikrai, kažkokių rimtų ketinimų, kad ši veikla gali tapti mano pagrindine, aš neturėjau. Viskas rutuliojosi labai savalaikiai ir palaipsniui.

Žinoma, priimti sprendimą išeiti iš samdomo darbo man asmeniškai buvo be galo, iš tiesų, be galo sunku ir sudėtinga. Iš prigimties ir auklėjimo sistemos esu labai atsakinga, emocionali ir lojaliai prisirašanti asmenybė, todėl šis veiksmas „viskas, išeinu“, neatėjo per vieną naktį. Drąsa ir buvo tame, kad leidau išgirsti save, ir kurį laiką stebėti kaip viskas dėliojasi. Per tą pusmetį, kol viskas vyko tarsi rutiniškai, bet kartu ir su vidine savistaba, baigiau dar vienus mokslus, įgijau koučingo specialisto sertifikatą, tai iš tiesų įgalino ir padrąsino žengti tą lemiamą žingsnį, kad turiu ant ko atsistoti ir nekrisiu į visišką nežinomybę.

Ar savo konsultacijų metu pastebėjai, su kokiomis baimėmis ir iššūkiais dažniausiai susiduria verslios moterys? Ar jų verslumas taip pat yra užkoduotas veide?

Galbūt atsakysiu nuo antrojo klausimo – verslumo ypatybes, polinkį jam, tikrai galime pamatyti ir veido bruožuose. Verslumo prigimtį veiduose gali parodyti, kaip pavyzdys – platus žandikaulis, stiprus ir atsikišęs smakras, ilgas ir storas kaklas, plati ir aukšta kakta, didelės ausys, tankūs antakiai ir pan. Ir čia jau prasideda veido bruožų detalių skanumas, nes verslo krypčių gali būti pačių įvairiausių – nuo šuniukų kirpyklos iki logistikos centrų išvystymo.

Konsultacijose iš tiesų labai dažnai pasimato moterų baimės, kurios ir yra didžiausias jų iššūkis... Tai absoliučiai normali mūsų bazinė emocija, kurią visi turime. Tik vienos moterys ją įgalina, o kitos save joje įkalina. Esminis momentas – dažna moteris bijo tiesiog PABANDYTI, imti ir PRADĖTI daryti. Aplinkos nuomonė, socialinis įtaigumas, visuomenės požiūris, auklėjimo sistemos palikimas ir dar daug įvairiausių kasdieninių „žinojimų“, sukausto baimės inkarais nuostabios prigimties moteris nuo galimybės patirti. Nors užtektų pamatyti tas baimes, jas priimti ir paleisti kaip savojo kūrybinio potencialo strėlę, kuri įprasmins ir suteiks asmeninį iššūkį – AŠ TAI PADARIAU!

Tradicinis mūsų naujienlaiškių klausimas - kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Tai moteris, kurios veikla jausmų praba išgraviruota, kuriai palikus erdvę lieka ne kvepalų, o jos autentiškai prabangios energijos šleifas. 

Ugnę gali rasti čia:

Instagram - @ugnegen

//new scroll