Kaip atsidaryti asmeninę kontorą ir užauginti bendruomenę socialiniuose tinkluose?

Pokalbis su teisininke-advokate Evelina Kizne

Kaip vos per metus Instagram profilyje surinkti 24 tūkstančių auditoriją?!Instagram yra nepaprastai galinga socialinė platforma, kurioje kiekvienas gali talpinti savo asmeninio gyvenimo akimirkas arba išnaudoti ją potencialių klientų pritraukimui dalijantis vertingu ir įdomiu turiniu.Turbūt sutiksi, jog šiuo metu platformoje gali rasti beveik kiekvieną egzistuojantį prekinį ženklą, tačiau ar dažnai pamatai ĮTRAUKIANČIUS ir itin vertingus TEISININKŲ PROFILIUS?

Šiandien Tau norime pristatyti lapkričio mėnesio Glow Of The Month – teisininkę-advokatę Eveliną Kiznę, kuri siekdama aukštumų teisės srityje,  nusprendė atidaryti asmeninę kontorą ir papildomai save realizuoti užsiimant darbo teisės edukacija Instagram platformoje.

„Instagram profilis atsirado netikėtai, spontaniškai ir net nežinojau kur tai mane nuves, tačiau galiu pasakyti, kad tai buvo vienas geriausių mano sprendimų gyvenime, jaučiu, kad realizuoju save taip, kaip įsivaizduoju geriausiai ir tai teikia begalinį malonumą.“ - pasakoja pašnekovė.

Klubo narė įrodo, kad sėkmingai pritraukti tūkstantinę auditoriją soc. medijų platformose yra įmanoma kiekvienai, net jeigu Tu manai, kad  Tavo sritis yra per daug banali ar paprasta.

Kviečiame Tave artimiau susipažinti profesionalumu ir kūrybiškumu spinduliuojančia Glow Of The Month heroje Evelina!

Susipažinkime – papasakok plačiau apie save.

Esu teisininkė-advokatė Evelina Kiznė, mano pagrindinės darbo sritys: darbo, įmonių ir šeimos teisė.

Teisinį darbą dirbu jau daugiau nei 10 metų, tačiau savo įsteigtoje kontoroje dirbu beveik metus, joje užsiimu ne tik teisinių paslaugų teikimu, bet ir teisiniu švietimu, edukacija.

Vienerius metus vystau švietėjišką veiklą ir Instagram platformoje, edukuoju žmones apie darbo teisę, padedu jiems ją suprasti. Per vienerius metus subūriau beveik 24 000 žmonių bendruomenę, kuriai mano tekstiniai įrašai pasirodė itin vertingi, padėjo susipažinti ir pasinaudoti savo teisėmis, padėjo savarankiškai išspręsti iškilusias problemas, nes kai kurie darbo procesai iki tol atrodė lyg ir geri, tačiau vėliau paaiškėjo, kad taip būti neturėtų.

Gavau nesuskaičiuojamą kiekį padėkų, palaikymo, įvertinimo už tai, ką darau šioje soc. platformoje. Sekėjai neretai mane vadina altruiste, nors pačiai atrodo, kad tiesiog realizuoju savo kūrybinę gyslelę ir žinias naudingu būdu.

Kokia buvo Tavo veiklos pradžia ir pirmieji žingsniai kuriant asmeninę kontorą?

Į teisės sritį žengiau nuosekliai ir nesimėtydama. Pradžiai studijos, tada pirmas darbas advokatų kontoroje, tuomet vėl studijos, darbas antroje advokatų kontoroje, galiausiai – asmeninė kontora. Porą metų (1 kadenciją) buvau Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos viceprezidentė ir buvau išrinkta metų jaunąja advokate už indėlį į bendruomenės veiklą.

Tiesa, tiek kontora, tiek Instagram profilis atsirado netikėtai, spontaniškai ir net nežinojau kur tai mane nuves, tačiau galiu pasakyti, kad tai buvo vieni geriausių mano sprendimų gyvenime, jaučiu, kad realizuoju save taip, kaip įsivaizduoju geriausiai ir tai teikia begalinį malonumą.

Kas Tavo veiklą išskiria iš kitų panašią veiklą vykdančių žmonių?

Žmonės man dažnai sako, jog džiaugiasi mane atradę, jiems patinka tai, kuo dalinuosi, manau, kad tai gerai parodo, kad tai, kuo užsiimu išskiria mane iš kitų.

Man gera dalintis, gera įkvėpti kitus domėtis teise, o prireikus – spręsti problemas teisiniu keliu.

Manau, kad mano veikla plačiu mastu prisideda prie Lietuvos darbo rinkos stūmimo į priekį, kai darbdaviai ir darbuotojai sužino, kaip reikia elgtis teisės požiūriu ir keičia savo mąstymą bei elgesį, tai pastumia organizaciją vienu žingsneliu į priekį.

Manau, kad toks švietimas pastūmė ne vieną organizaciją, privertė ją pasitempti ir dėl to suvokiu, kokią didelę įtaką turi tokio pobūdžio edukacija.

Vienas iš pavyzdžių – darbuotojai, kurie seka mane sužinojo, kad gali slapta įrašyti pokalbius, kai prieš juos elgiamasi neteisėtai. Po pusės metų edukacijos pas mane, ateinantys klientai beveik visi turėjo garso įrašus ir buvo pasiruošę darbo ginčams. Organizacijos po darbo ginčų pradeda keistis ir mažina tuos pačius senus netinkamus metodus, kuriuos prieš darbuotojus naudojo anksčiau.

Tai tik vienas pavyzdys iš daugelio, kuris iliustruoja kaip veikia edukacija. Jei nežinosi – neapsiginsi, ir priešingai – žinosi, galėsi kažką pakeisti dėl savęs ar savo darbo aplinkoje. Taigi, kadangi mane jau seka tikrai daug žmonių, tikiu, kad po truputėlį keičiu požiūrį į darbą, procesus ir tai pavyksta padaryti ne vienoje organizacijoje. 

Instagram paskyroje vos per metus pavyko surinkti net 24 tūkstančių auditoriją, kur viso to paslaptis?

Manau, jog pagrindinis sėkmės faktorius, tai naudingos teisinės informacijos pateikimas paprastai ir reguliariai. Nors teisės kodeksai daugeliui gali pasirodyti sudėtingi ir nuobodūs, aš juos pateikiu trumpai, o svarbiausia, suprantamai.

Kaip atrodo Tavo darbo diena asmeninėje kontoroje?

Mano darbo diena prasideda paprastai, ateinu į darbo kambarį, kurį dalinuosi su savo vyru ir nieko nelaukus pradedu nuotolines konsultacijas, dokumentų rengimą, posėdžius.

Darbas dinamiškas, reikalaujantis daug iššūkių, tačiau koronos viruso laikotarpiu išmokau viską daryti labai operatyviai neišeidama iš namų.

Šiuo metu turiu dvi nuotolines komandos nares, su kuriomis kasdien turime nuotolinius skambučius, aptariame darbus, paplepame.

Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Atvira, nebijanti viešumos, pozityvi ir besišypsanti, ištiesianti pagalbos ranką kitiems, burianti žmones aplink save. Tokia, kokia yra Klubo įkūrėja Dovilė. 

Eveliną rasi čia:

Internetinis puslapis – Kizne.lt

Instagram – @advokate.evelina

Facebook – Evelina Kiznė

//new scroll