Motinystė ir šeimos verslas - kaip viską spėti?

Pokalbis su „J&E Handmade Candles” įkūrėja Ernesta Barzeliene

„Visuomet norėjau savo veiklos, o besilaukiant sūnaus supratome, kad nebus geresnio laiko nei dabar”, – pasakoja kvepiančių žvakių ir namų kvapų verslo „J&E Handmade Candles” įkūrėja Ernesta. Kartu su savo vyru nuosavą veiklą pradėjusi moteris atvirai dalinasi savo istorija, šeimos verslo užkulisiais bei nuoširdžiais patarimais – Tavęs laukia išties įdomus pokalbis!

Papasakok apie save, kuo užsiimi ir kaip šią veiklą pradėjai?

Visų pirma, esu mama ir žmona – tai mano sunkiausias ir maloniausias „karjeros” kelias. Nors man patinka tvirtai stovėti ant žemės, gyvenime esu idėjų žmogus. Todėl ramiai dirbti tame pačiame darbe 10 metų visiškai ne man. Baigus grafikos dizaino studijas, dirbau šioje srityje apie 1.5 metų, vėliau visiškai kardinaliai pakeičiau darbą į IT sritį. O dar vėliau dirbau gamybinėje įmonėje marketingo srityje.

Taip augant patirčiai ir sukauptoms žinioms, norėjau rasti jų pritaikymą ir sukurti kažką savo. Labai džiaugiuosi tokiu sprendimu, nes tai atnešė daug laimės į mūsų šeimos gyvenimą. Tad besilaukiant sūnaus su vyru sugalvojome kurti kvepiančių žvakių prekės ženklą – „J&E Handmade Candles”. Tai kvepiančių žvakių, namų kvapų šeimos verslas.

„J&E Handmade Candles” idėja Tau gimė besilaukiant sūnaus. Kaip pavyko suderinti savo verslo pradžią su nėštumu, o vėliau ir motinyste?

Padėčiai nusistovėjus, pradėjome ieškoti būdų auginti verslą, juolab, kad ir mažylis daug miegojo. Vėliau, kai supratome, kad  veiklą  puoselėjame toliau (buvome sau davę 1 metų bandomąjį laikotarpį), darbų pagausėjo. Darbus planuojamės savaitgaliais arba kai miega sūnus. O jei to negalime padaryti, tada vienas kitą pavaduojame – vienas iš mūsų leidžia laiką su vaiku, kol kitas darbuojasi.

Kadangi vyras dirba ir samdomą darbą, jis žvakių gamybą planuoja vakarais. Labai palengvėjo, kai sūnus pradėjo eiti į darželį, tada darbui išnaudoju dienas, o vakarai skirti šeimai. Žinoma, būna situacijų, kai visi darbai supuola vienu metu, ir gautų užsakymų negali atidėti, būna streso. Bet per tuos metus išmokome prioritetizuoti, daugiau planuoti.

Veiklą vystote kartu su savo vyru – kaip atrodo Jūsų šeimos verslo užkulisiai?

Mums padeda suvokimas, kad esame komanda ir veikloje turime vienas į kitą remtis. Beveik natūraliai susiklostė, kad eigoje pasiskirstėme atsakomybėmis. Justinas perėmė visus žvakių ir namų kvapų gamybos procesus, atsargų valdymą ir bendravimą su esamais partneriais. O aš visa galva pasinėriau į produkto vystymą, nuo etikečių iki komunikacijos socialiniuose tinkluose.

Mums pasisekė, nes mokame kartu dirbti, stengiamės išnaudoti savo turimas stiprias savybes ir patirtį. Veikloje abu jungiame savo turimas žinias iš IT, grafinio dizaino, marketingo, o ko nesuprantame – konsultuojamės su specialistais arba mokomės.

Ar turite patarimų moterims, svarstančioms apie verslo kūrimą kartu su savo antrąja puse, tačiau bijančioms asmeninių ir darbinių santykių disbalanso?

Vystant veiklą kartu, reikia nusiteikti, kad darbas gali daryti įtaką santykiams ir paklausti savęs, ar pasitikite savo partneriu tiek, kad leistumėte jam pažinti visas Jūsų silpnybes ir stiprybes? Ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir savi-realizacijoje, nes vykdant veiklą visa tai išryškėja.

Mes nesistengiame atskirti ar sudarinėti tvarkaraščio kada dirbsime, o kada būsime kartu. Kai jaučiame, kad jau trūksta to laiko – pasidarome laisvą vakarą, leidžiame vienas kitam skirti dėmesio pomėgiams. Mano nuoširdus patarimas – priimti savo partnerį veikloje tokį, koks jis yra, ugdyti kantrybę ir, nutikus nemalonioms konfliktinės situacijoms – mokėti atsiprašyti ir atleisti.

Nuosavo verslo kūrimas yra dinamiškas procesas, reikalaujantis vis naujų žinių ir įgūdžių. Kas Tau padeda nuolat augti, plėsti savo žinių akiratį bei tobulėti tiek asmenine, tiek profesine prasme?

Man didžiausia motyvacija yra savo ribų „sulaužymas” (o ko dar galiu pasiekti, ar galiu dar geriau?), ir matymas, kad produktas, kurį kuriame, patinka klientams. Šioje veikloje vertinu tai, kad ji kuria ne tik finansinę vertę, bet ir ugdo mus pačius, skatina domėtis ir mokytis. Šiuo metu labai įkvepia moterys, kurios savo jėgomis, nepabijojusios pokyčių sukūrė ar kuria verslus, veiklas.

Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?

Moteris, kuri skiria dėmesio ir laiko savo tobulėjimui. Moka suprasti ir pripažinti savo silpnybes, o kai reikia, jas paversti privalumu. Suklydusi ir suklupusi, sugeba atsikelti ir išdidžiai siekti savo tikslo toliau.

//new scroll